Sveika mityba

Kaip aš ėjau sveikos mitybos keliu

Nesu tobulas ir kartais "sugriešinu". Ta prasme, pasitaiko kad suvalgau kažką, kas nelabai sveika, bet tai pasitaiko retai. Stengiuosi nedaryti daugiau kaip vienos tokios nuodėmės per 1-2 savaites. Nedidelis kiekis nuodų gal daug nepakenks. Tačiau aišku, kad nederėtų to valgyti.

Viskas dar labai stipriai priklauso ir nuo to koks jūsų gyvenimo būdas, kokia greita medžiagų apykaita, ar užsiimate fizine veikla, pvz. sportu, seksu ir t.t... Pvz. kas dieną prakaituojant, užsiimant fizine veikla, jūs iš organizmo pašalinsite daug nuodų. Galima net užsibrėžti sau tokį tikslą. Kiekvieną dieną priversti savo organizmą paprakaituoti ir tokiu būdu jūs jau šiek tiek dirbsite savo sveikatos labui!  

Šis tekstas yra kelių metų senumo, kai dar greičiausiai tik pereidinėjau ant vegetarizmo, po ko padariau didoką progresą. Tai net įdomu jį paskaityti, kai dabar jau "ne griešinu", jokių kenksmingų maisto produktų, jau nevalgau :) Tai gal kai kuriems skaitytojams atitiks, jų dabartinį lygį.

Žemiau šios knygos turinys:

Pradžia

Pats seniau gyvenau labai nesveiką gyvenimo būdą, rūkiau, gėriau ir valgiau viską iš eilės (visavalgystė arba nesąmoninga mityba) ir man mažai rūpėjo šios temos. Sulaukus 30-35 metų, pradėjau būti nepatenkintas savo kūno formomis. Aišku jeigu intensyviai būčiau sportavęs, jos būtų buvę kitokios. Bet tam labai stipriai trukdė žalingi įpročiai. Tačiau vis tik ne visi sportuoja ir atrodo baisiai, kaip tada kartais pagalvodavau. Dėl to, kažkaip pradėjau analizuoti šią temą ir po truputį atsirinkinėti kas sveika ir kas nesveika.

Pirmoje eilėje pabrėšiu, kad daugelis dalykų, net tie kurie yra sveiki, juos valgant dažnai ir sistemingai ir per daug, gali pradėti kenkti. Nėra auksinės panacėjos nuo visko. Reikia naudoti tam savas smegenis, kad suprasti kas vyksta ir atsirinkti. Kaip sakant, net ir vanduo, jeigu jo gerti per daug, gali pradėti kenkti.

Koncentracija per kelis produktus

Kai kurios medžiagos yra ne žalingos mažais kiekiais. Tačiau didelis jų kiekis gali kenkti. Pvz. nusprendžiame nusipirkti krūvą lyg ir sveikų produktų. Tačiau jų sudėtyje, pvz. kaip konservantas naudojasi citrinos rūgštis. Pati citrinos rūgštis lyg ir nepavojinga, tačiau jeigu suvalgysime kelis skirtingus produktus su ja, tai per tą pačią dieną gausime didelį jos kiekį ir tokiu būdu stipriai padidinsime savo organizmo rūgštingumą, kas yra negerai. Tokios situacijos yra galimos su įvairiais produktais, kurie lyg ir neturi nieko baisaus sudėtyje. 

Pasistenkite tokius dalykus fiksuoti ir to pasekoje atsidursite teisingame kelyje į sveiką mitybą.

Šis tekstas yra kelių metų senumo, kai dar greičiausiai tik pereidinėjau ant vegetarizmo, po ko padariau didoką progresą ir dar daug visokių pavojingų dalykų atsisakiau. Tai net įdomu jį paskaityti, koks buvo mano požiūris seniau :)

Hormonai

HormonaiPirmas dalykas, kuris man pakliuvo į akiratį, buvo hormonai. Kadangi domėdamasis nutukimo priežastimis supratau, kad tai yra vienaip ar kitaip susiję su hormonais. Vienas dalykas, tai hormonai kuriuos mes gauname iš išorės, iš maisto. Kitas dalykas, savi hormonai, kur dėl įvairių priežasčių, gali vykti tam tikrų jūsų organizmo organų veiklos sutrikimai ir sutrikti kažkokių hormonų gamyba.

Mūsų pačių hormonai

Skydliaukė atsako už du pagrindinius hormonus, kurie kontroliuoja žmogaus medžiagų apykaitą (metabolizmą). Tai organas, kuris yra atsakingas už šių dviejų hormonų gamybą ir iš esmės ar jūs storas ar ne, fiziologiškai priklauso nuo jos darbo. Dar kitaip tariant, ar jūs storas ar ne, priklauso nuo medžiagų apykaitos, tačiau skydliaukės gaminami hormonai ją kontroliuoja. Šio organo darbas yra nebūtinai sutrikęs, kada ji gamina nepakankamai kažkokio hormono. Gali būti ir tokia situacija, kad tiesiog organizmas negauna pakankamai medžiagų iš ko jį gaminti.

Kad skydliaukė gamintų hormoną, kuris yra reikalingas medžiagų apykaitos darbui, organizmui yra reikalingas jodas ir ne bet koks jodas. Jodas ir pati skydliaukė yra ta organizmo vieta, kurioje kaupiasi didžiausios mūsų gautos radiacijos dozės iš aplinkos. Tai dažnai ir išveda šį organą iš rikiuotės. Egzistuoja dvi ligos, nepamenu dabar jų pavadinimo. Bet vieniems skydliaukė dirba per gerai ir jie turi super metabolizmą. To rezultate, kad ir kiek žmogus valgytų, jis nestorėja. Ši liga yra paprastai gydoma radioaktyviu jodu. Ta prasme, apnuodijamas organas, kad pasiekti prastesnį šio organo darbą.

Tačiau, jeigu jūs esate apkūnus, jums netinka radioaktyvus jodas ir toks jodas greičiausiai tik dar labiau jums pakenks. Jodą natūraliai galima gauti iš jūros gėrybių, jūros augalų ar jūros žuvų. Taip pat, jodą neblogai įsisavina žmogus ir per odą. Pvz. gulint jūros druskų su jodu voniose. Kur galima ir šiaip papildomai įlašinti jodo.

Skydliaukės sutrikimai yra labai dažni moterų tarpe, ypač pasiekus trečią dešimtį. Ši sveikatos problema jas lydi į nutukimą, net ir dedant milžiniškas pastangas, kad nenutukti. O kartais tai joms net baigiasi mirtimi (pvz. skydliaukės vėžys).

Hormonai iš išorės

Hormonai iš išorės, kad ir atrodo nekaltai ir paprastai tai ne žmonių, o pvz. augalų ar gyvūnų hormonai. Tačiau akivaizdūs jūsų kūno rezultatai, jeigu jūs esate apkūnus, rodo, kad jie vis tik daro jums efektą. Hormonai veikia tiek vyrus, tiek ir moteris ir kaip taisyklė, gyvulių, augalų, vaisių ar daržovių hormonai yra panašūs į žmonių hormonus ir jie taip pat daro mūsų organizmui poveikį.

Didžiausia rizika yra vyrams. Nes per maistą galima gauti didžiules dozes įvairios kilmės estrogenų. Estrogenas, yra moteriškas hormonas, kurio moterims reikia labai nedaug, kad ji būtų moteris. O per maistą mes gauname paprastai šimteriopas (galima sakyti „arklines“) jo dozes, nei reikalinga moterims, kad jos išliktų moterimis.

Soja 

Žmogaus organizme nėra absoliučiai jokio kito mechanizmo, kuris nustato lytį, išskyrus tai kokie hormonai konkretaus žmogaus organizme dominuoja. Hormonai yra vienas vienintelis mechanizmas, kuris nustato žmogaus lytį ir jeigu vyras per maistą gauna šimteriopas jo dozes, atitinkamas poveikis jam ir vyksta.

Tai pasireiškia paprastai tik per ilgą laiką, kaip labai pavojingas vyrams, moteriško tipo nutukimas. Moteriško tipo nutukimas, yra riebalų sluoksnio susidarymas ant krūtinės, pilvo ir klubų. Jis yra labai pavojingas vyrams. Tai seniau vadindavo pvz. alaus pilvu, kol dar mokslininkai gerai nebuvo ištyrę šių efektų. Tačiau realiai tai yra šių hormonų paseka.

Estrogenų lyderis yra soja, tačiau jo yra ir apyniuose, kavoje. Beje, alaus mėgėjams informacija – egzistuoja alaus rūšys be apynių.

Koks buvo mano verdiktas hormonams

Tai gi, pirmiausiai aš nustojau valgyti produktus su soja ir viskuo kur buvo kokie nors sojos priedai. O tai labai didelė dalis įvairių perdirbtų ir apdirbtų produktų. Tai ir dešrelės, visokie mėsos vyniotiniai, taip pat ir didžioji dalis sausainių ar bandelių. Be to, gamintojai ne visada parašo apie soją. Kartais pvz. parašo tam tikras medžiagas, tam tikrus E, kurie gali būti iš sojos, pvz. E479. Todėl, tai buvo labai ilgas kelias, kol peržiūrėjau visą krūva produktų iš kurių teko labai didelę dalį atmesti ir daugiau jų niekada nepirkti. Kartais net per klaidą tokių produktų nusipirkus, apsižioplinus, tekdavo vėliau pamačius jų sudėtį, mesti juos tiesiai į šiūkšliadėžę.

Kava taip pat neįeina į mano racioną. Tačiau jos atsikračiau dėl kitų priežaščių. Buvo labai stipri priklausomybė ir man tai nepatiko. Be to, su kava išgerdavau dar ir labai daug cukraus. Dėl to ir apstojau ją iš viso vartoti, o vietoj jos dabar geriu žalią arbatą, be cukraus ar kitų pasaldinimų.

Gyvulinės kilmės hormonai

Be to, dalis hormonų yra ir gyvulinės kilmės. Tačiau valdžia ir atitinkamos instancijos, labai prastai informuoja apie pvz. mėsos kilmę, ar buvo galvijas augintas panaudojant hormonus ar ne. Yra tokia pramonės technologija, kad jeigu galvijui leisti priešingos lyties hormonų, tai jis priauga daug didesnę masę ir dėl to tai yra daroma. Tačiau to rezultate, toks galvijas būna neaišku kokios lyties ir t.t... O juk tai po to suvalgome mes ir visą  poveikį irgi gauname mes.

Didelių estrogenų kiekių įtaka yra taip pat pavojinga ir moterims!

Moterų atveju, taip pat yra pastebėti neigiami efektai, nuo didelių kiekių estrogenų. Kadangi šie kiekiai yra stipriai per dideli net ir moterims, o ką kalbėti apie vyrus. Nors natūraliai vyro organizmas turi kažkiek estrogenų, bet pas jį paprastai dominuoja vyriški, o ne moteriški hormonai. Praktiškai nuo žmogaus vaisiaus užsimezgimo, kokie hormonai pas jį dominuoja, tokios lyties jis ir tampa.

Įtarimai dėl netradicinės orientacijos kilmės

Turiu įtarimų, kad galbūt netradicinės orientacijos priežastis, gali būti būtent tokio hormonizuoto maisto terapija vaikams, nuo mažų dienų iki tol kol jis užauga. Juk hormonai tai chemija, meilė moksliniame kontekste taipogi yra chemija. Buvo net toks JAV armijos projektas, kaip pvz. "Gay Bomb", kur tam tikrų chemikalų pagalba, būdavo paveikiama priešų armija taip, kad jie pradėdavo jausti aistrą tai pačiai lyčiai. Tuo buvo tikimasi išblaškyti priešų budrumą.

Ant vaikų niekas eksperimentų nedarė ir to netyrė. Nors šiais laikais, kada jų maiste yra tiek daug, bepigu tai padaryti. Užtektų paimti keletą grupių vaikų ir fiksuoti jų šiuos hormonų lygius ir poveikį ir lyginti su pvz. kontroline grupe, kuri tokio maisto negauna. 

Estrogenų turi ne vien soja, bet ir apyniai ar pvz. kava ir kai kurie kiti produktai.

Šaltiniai:

 1. Pasveik.lt: Kodėl šešiametėms ima augti krūtys?
 2. Pasveik.lt: Gausus kavos vartojimas veikia estrogenų apykaitą.
 3. Sojos nauda ir žala (apačioje punktas - Verta žinoti)
 4. Aš Vyras: Alkoholio žala žmogaus organizmui.
 5. Aš Vyras: Kaip padidinti testosterono lygį (kiekį kraujyje) natūraliais būdais!
 6. Onanizmas.lt: Tiesa apie žalingą ALAUS poveikį organizmui.
 7. Daily mail: Female sex hormone is 'fuelling male obesity epidemic.
 8. Soy: This "Miracle Health Food" Has Been Linked to Brain Damage and Breast Cancer.
 9. Could Eating Too Much Soy Be Bad for You.
 10. 8 Disturbing ways society is feminizing men through food and products.
 11. Эстрогены у мужчин – функция, польза и вред.
 12. [Youtube] Профессор Жданов о пиве и импотенции.
 13. [Youtube] Алкоголь. Выпей и подохни. Или Как?.

Apie tai galima rasti labai daug informacijos internete. Tiesa, sojos gamintojai kartais užsakinėja straipsnius, bandančius reabilituoti sojos vardą. Tačiau žmonės nėra akli.

Sveikata ir plastikinė tara

Ieškokite ženkliuko, nurodančio plastiko tipą, butelio apačiojeRenkantis maisto produktus ar gėrimus plastikinėse pakuotėse būtinai atkreipkite dėmesį į plastikinės taros dugną. Būtent čia randasi visa informacija apie plastiko tipą iš kurio ji yra pagaminta. Kai kurios plastiko rūsys yra ne itin pavojingos, o kitos iš jų gali daryti žalą jūsų sveikatai.

Ant plastikinių butelių visada būna informacija apie tai iš kokio plastiko tipo jie yra pagaminti. Ši informacija yra labai svarbi, nes bet koks plastikas išskiria skirtingo pavojingumo chemikalus į butelio turinį.

 

Bet kuris plastikinis butelis ar kita plastikinė tara bus pažymėta vienu iš šių ženklų:

Plastiko tipai

1. PET, PETE arba PETP

Tai PET'ai arba vienkartiniai buteliai. Jie gali išskirti sunkius metalus ir chemines medžiagas, kurios veikia žmogaus organizmo hormoninį balansą.

PET – daugiausiai pasaulyje naudojamas plastiko tipas. Svarbu žinoti, kad jis yra skirtas VIENKARTINIAM naudojimui. Jeigu į tokį butelį pilsite savo vandenį, tai pasiruoškite tam, kad į jūsų organizmą gali pakliūti kai kurie šarminiai elementai ir per daug didelis kiekis bakterijų, kurios dievina PETus. Polietileno tereftalatas taip pat išskiria kancerogenus.

2. HDP arba HDPE

Plastikas, kuris beveik neišskiria jokių chemikalų. Specialistai rekomenduoja, jeigu įmanoma, pirkti vandenį būtent tokiuose buteliuose. Juose laikomas vanduo bus pats sveikiausias. Tai standus plastikas, kuris dažniausiai yra naudojamas pieno saugojimui, žaislams, valymo priemonėms ar gaminant pakuotes. Jis yra saugiausias iš plastikų ir kas liečia ekologiją, yra lengvai perdirbamas. Daugiau informacijos.

 

3. PVC, V ar 3V

Iš šios medžiagos pagaminti daiktai išskiria mažiausiai dvi pavojingas chemines medžiagas iš kurių abi daro neigiamą įtaką jūsų hormoniniam balansui.

PVC yra minkštas ir lankstus plastikas, kuris paprastai yra naudojamas kaip tara augaliniam aliejui ar žaislų gamyboje. Iš jo yra gaminamos lizdinės plokštelės (angl. blister packs), kurios yra naudojamos supakuoti pačioms įvairiausioms prekėms (pvz. vaistams). Jis taip pat yra naudojamas kompiuterio laidų izoliavimui, plastikinių vamzdžių ir santechnikos detalių gamybai. PVC yra gan atsparus tiesioginiams saulės spinduliams ir orui. Todėl iš jo dažnai yra gaminami dar ir langų rėmai, pavėsinės, iškeliamos lovos ar vandens žarnos. Tačiau, ekspertai rekomenduoja susilaikyti nuo jo pirkimo, jeigu galite rasti geresnę alternatyvą. Daugiau apie žalą organizmui (angl. k.).

4. LDPE

Šis plastikas yra naudojamas gaminant plastikinius butelius ar pakuotes. Jis neišskiria cheminių medžiagų į vandenį, kuris jame saugojamas. Tačiau jis yra nepavojingas tik tuo atveju, jeigu tai tara su vandeniu. Maisto prekių parduotuvėje geriau vengti pakuočių iš jo, nes galite suvalgyti ne vien tai ką nusipirkote, bet ir pakankamai pavojingus jūsų širdžiai chemikalus. Daugiau informacijos (angl. k.).

5. PP

Šis plastikas būna baltos ar pusiau permatomos spalvos. Naudojamas kaip sirupų, jogurtų ir įvairių kitų produktų įpakavimas. Polipropilenas yra kietas ir lengvas. Jis taip pat yra termiškai atsparus. Jį įkaitinus, jis neišsilydo. Jis neblogai tarnauja kaip izoliuojanti medžiaga nuo drėgmės, riebalų ar cheminių medžiagų. Santykinai saugus.

Propilenas taip pat dažnai yra naudojamas vienkartinių vystyklų, kibirų, plastikinių butelių kamštelių, margarino, jogurtų, bulvių traškučių pakuočių, šiaudelių, pakavimo juostų ar virvių gamybai.

6. PS

PS arba Polistirenas (sen. Polistirolas) yra dažnai naudojamas kavos puodelių ir greito maisto pakuočių gamybai. Tačiau jį šildant jis išskiria pavojingus cheminius junginius, kancerogenus. Polistirenas – tai nebrangi, lengva ir pakankamai tvirta plastiko rūšis, kuri deja visiškai netinkama saugoti karštam maistui ar gėrimams.

7. PC arba plastikas be specialių ženklų

Tai pats pavojingiausias plastiko tipas. Iš jo yra gaminami buteliai vandeniui ir maisto pakuotės.

Polikarbonato taroje saugoti vandenį ar maistą yra kategoriškai nerekomenduotina. Jis išskiria gerai žinomą medžiagą „Bisfenolį A“ (aka BPA), kuri naikina jūsų endokrininę sistemą, slopina „estrogenų“ gamybą. Ši kategorija apjungia visus polikarbonato (PC) ir „kitus“ plastikus (pvz. acrylic, abs), kuriems nėra patvirtintų perdirbimo ar antrinio naudojimo protokolų.

Reziume

Prieš perkant bet kokį produktą plastikinėje pakuotėje, gerai pagalvokite ir išsiaiškinkite ar ji tikrai yra saugi. Bet kuriuo atveju, stiklas ar nerūdijantis plienas bus saugesnis.

Paveiksliukas, kur viskas išdėstyta trumpai:

Plastiko tipai trumpai

Šaltiniai

Vertimas

Mitybos tipų gidas

Mitybų tipai - kuo aukštesnis, tuo didesnė harmonija su visataMityba, tai fizinio kūno, kaip vieno iš šių trijų aspektų (fizinis kūnas, sąmonė ir dvasia), sudedamoji dalis, kaip ir fizinė veikla. Aukštesni mitybos lygiai yra pasiekiami tik darnioje harmonijoje su sąmone ir įsitikinimų sistema. Pvz. jeigu apstoti valgyti mėsą, o jūs tuo metu esate įsitikinęs, kad be mėsos neišgyvensite, tai tik sau pakenksite.

Tokie perėjimai, būtinai turi vykti harmoningai su sąmone, įsitikinimų sistema ir pirmiausiai pokyčiai prasideda nuo jos. Kuo aukštesnė mitybos forma, tuo aukštesnės bus fizinio kūno vibracijos, kaip ir persijungti ant pakankamai aukštų mitybos formų, reikalingos irgi, pakankamai aukštos vibracijos. Ne tai, kad bet kuris žmogus, iš gatvės, gali iš karto tapti, pvz. vegetaru, žaliavalgiu ar vaisiavalgiu...

Sąmoninga mityba

Pirmoje eilėje, tai nepasitikėjimas „aklai“ reklamomis. Apie ją užsiminsiu pirmiausiai, nes jeigu į mitybą žiūrėti per šią prizmę, tai rezultatai bus daug geresni, nepriklausomai nuo to, koks jūsų dabartinis mitybos tipas. Ji pritaikoma bet kokiame lygmenyje, ar jūs mėsėdis, visavalgis ar vegetaras, o gal žaliavalgis ir t.t... Ji tiks visais atvejais. Tai iš mitybos raciono, įvairių pavojingų ir nuodingų maisto produktų pašalinimas, nelaikymas jų iš viso valgomais, atsižvelgiant ne vien į mitybų doktrinas, pvz. kad vegetarams nevalgyti mėsos, bet ir į tai, kas yra aplamai nesveika ar pavojinga.

Daugelis žmonių, kreipia dėmesį, į maisto produktų sudėtį, kokybę, ar nėra GMO, įvairių skonio stipriklių, kaip E600-E699, konservantų, chemijos ir t.t.. Sąmoninga mityba yra atsakingas elgesys su savimi, kas keičia tai. Tik aš gal kiek labiau tai susisteminau ir sugalvojau kaip tai pavadinti. Nors tai ir individualus procesas, reikalaujantis individualiai tuo domėtis ir po truputį šioje srityje tobulėti, visa tai tyrinėti ir įsisąmoninti, plečiant akiratį, kas pavojinga ir ką vertėtų eliminuoti ar iš viso nelaikyti valgomais produktais.

Pagrindiniai, pavojaus aspektai, į ką verta atkreipti dėmesį, pagal ką analizuoti ar maistas pavojingas ar ne;

 1. Hormonai, hormoninis poveikis. Tai vienas iš svarbiausių aspektų. Nes per ilgą laiką jis gali po truputį keisti jūsų fiziologiją, net jums to neįtariant. Pvz. hormonai mėsoje, hormonai augaliniuose produktuose, pvz. soja ir pan. kaip ir hormoninį poveikį gali daryti, net kai kurios plastikinės maisto pakuotės ar chemija!

 2. Chemija, organizmui nenatūralios medžiagos, esančios maisto produktuose, su kuriomis žmogaus organizmas net nežino ką daryti, pvz. konservantai, skonio stiprikliai (visas diapazonas E600-E699), pramonininkų menas, tą patį cheminį elementą užrašyti daugybe būdų, kad pirkėjas jo neatpažintų ir nepastebėtų, viso to išmanymas ir žinojimas. Gali reikalauti ir chemijos žinių. Pvz. dažnai mėsoje dedamą „neurotoksiną“ E621, galima užrašyti ant pakuotės mažiausiai penkiais skirtingais būdais, tame tarpe ir beveik nenaudojant chemijos terminologijos, kaip ir E kodo, pvz. „mielių ekstraktu, hidrolizuotais daržovių proteinais ar natūraliu vištienos skoniu“;

 3. Perdirbti, rafinuoti produktai, įvairūs vyniotiniai, visas apdirbtas, perdirbtas ar rafinuotas maistas, pvz. rafinuotas cukrus, saldumynai, visos dešros, dešrelės – tolygu valgyti asbestą ir t.t...

 4. Tara, maisto pakuotės, maisto paruošimo būdai, pvz. naudoti gaminimo proceso metu komponentai, aliejai, pakuočių plastiko tipai ir pan... Tarp jų pasitaiko pakankamai nuodingų dalykų.

Nuo jos aš ir pradėjau, dar visavalgystės laikais. Ne tai, kad iš karto šokau ant vegetarizmo, bet dar kažkur tris metus laiko, valiau savo maisto racioną, nuo įvairių pavojingų ir nuodingų maisto produktų. Atrasdamas kas pavojinga, rasdamas kuo tai pakeisti ir po to, konkretaus produkto ar produktų grupės, visiškai atsisakydamas, nustatant savo sąmonę, kad tai jokiu būdu nevalgomas, nuodingas produktas ar visa produktų grupė.

Kaip ir kai kurių maisto produktų gamintojų, visos jų produkcijos pripažinimas, sau pačiam, kaip nevalgomų. Ta pati įmonė, dažnai laikosi tos pačios, maisto produktų nuodijimo politikos ir tai taiko visiems savo produktams. Ne kartą net esu bandęs jiems apie tai rašyti, bet jokio efekto nesulaukiau. Kaip suprantu, jie nepakankamai sąmoningi, kad suvoktų, ką jie iš viso daro... Pvz. pergalės šokoladai – visi su soja, Arvi – visada pilna chemijos, skonio stipriklių, kartais net po 2-3, vienu metu... Nors aišku, gal su laiku padėtis keisis, bet tais laikais, kai dar valgiau mėsą, ji buvo būtent tokia.

Pvz. mėsėdžių atveju, sveikiausia mėsa, žalia, kurią pats pasigamini, kaip nori. Antroje vietoje, atpažįstamos gyvūnų kūno dalys, kur matai ką valgai ir pan... Gali tada susimastyti, koks buvo gyvūno vardas, kurio pvz. kulšį valgai... Didžiausia žala, tai perdirbti ar apdirbti produktai, visokie mėsos vyniotiniai, suktiniai, dešros, dešrelės ir pan... Kaip ir panašūs saldumynai.

Dauguma atvejų, vėliau ar ankščiau, atsikratinėdavau produktų, kurie sukelia priklausomybę, pvz. konkretaus produkto vis norisi - tai esminis požymis, kad jis kažkokią priklausomybę sukelia. Kaip pvz. paskutinius, sausainius, kokių pernai metų vasaros pradžioje atsikračiau, buvo avižiniai sausainiai. Jų pastoviai norėdavosi. Nors lyg jų sudėtis buvo pakankamai nekalta, nei sojos, nei daug kažkokių E, bet vis tik, juose buvo cukraus ir cukrus sukeldavo priklausomybę ir dėl to, jų norėdavosi pastoviai.

pH derinimas

Maisto analizė ir panašių pagal rūgštingumą produktų valgymas, kad vienu metu nevalgyti stipriai skirtingo pH produktų. Tai labai stipriai apkrauna organizmą, kai jis vienu metu gauna labai skirtingo pH maisto produktus. Ypač jeigu vienu metu valgomas priešingo pH, rūgštinis ir šarminis maistas. Tada įsisąvinami tik dominuojančio kiekiu pH maisto produktai. O kiti, gali net supūti, tiesiog skrandyje, kol lauks „eilėje“... Toks produktų maišymas, paprastai pasireiškia viduriavimu. Pvz. vienu metu suvalgyti (mėsos, riešutų) ir (obuolių, slyvų ar apelsinų). Apie pH derinimą, nuostabus straipsnis.

pH skalė

Pvz. stipriai šarminis maistas, su aukštu pH: mėsa, riešutai, bulvės ir pan; kad tokį maistą įsisavinti, organizmui reikės gaminti daug stiprių rūgščių, panašiai, kaip plėšrių gyvūnų, pvz. tigrų atveju, kas didins organizmo rūgštinę terpę, darys ją labiau pažeidžiamą ligoms ir tuo pačiu žemins vibracijas. Kai rūgštiniai dalykai, su žemu pH, vaisiai, pvz. slyvos, obuoliai, citrusiniai vaisiai ir pan; kad juos suvirškinti, įsisavinti, reikalaus, kad organizmas gamintų šarmus ir verstų organizmo terpę į labiau šarminę - mažiau pažeidžiamą ligoms.

Pvz. daržovės, tinka ir su vienais ir su kitais.

Nors bet kokio maisto suvalgius, kuriam laikui, vibracijos pasidaro žemesnės. Pvz. riešutus, tiek visavalgiai, vegetarai ar žaliavalgiai, gali suvalgyti ir šiaip. Tačiau, jeigu juos mirkyti, juos organizmui suvirškinti, bus daug lengviau ir reikės mažiau rūgščių ir atitinkamai mažės rūgštinė organizmo terpė ir mažiau žemės vibracijos, kaip ir mažiau energijos bus tada reikalinga šiam procesui.

Iškrovos diena

Rekomenduojama kartą į savaitę. Tada nieko nevalgoma, geriamas tik vanduo, pageidautina, kuo geresnės kokybės.

Energijos suvartojimas, priklausomai nuo mitybos tipo

Priklausomai kokia pas žmogų yra mitybos forma, atitinkamas kiekis energijos yra švaistomas, galima sakyti, veltui. Pvz. pasak D. Lapšinovą, klasikinės visavalgystės atveju, kada valgoma viskas iš eilės, tam kad įsisavinti visą tą „sunkų“ maistą ir pašalinti iš organizmo visokius nuodus ir šlakus, suvartojama 80% energijos. Iš jos 10% sunaudojama protinei ir 10% fizinei veiklai. O visa kita, iššvaistoma veltui... Kaip jis vadina, imuninės sistemos darbui.

Vegetarizmo atveju, šis iššvaistomos energijos procentas, jau būna apytiksliai kažkur 60-70%. O žaliavalgystės atveju, jis iš viso, ženkliai sumažėja. Nekalbant apie vaisiavalgystę. Dėl to, žaliavalgiai jaučiasi net daug stipresni, daug labiau energingi, suvalgę žalio ir sveiko maisto. Nors lyginant su visavalgiais, kurie dažnai valgo termiškai apdorotą maistą, kuriame tada žūsta daug naudingų medžiagų, bei enzimų ir nemažą maisto produktų dalį organizmui teks pašalinti, jie suvalgė lyg daug mažiau.

Pvz. žaliavalgis suvalgė tris pomidorus, visavalgis suvalgė 3 virtus ar keptus pomidorus ir vieną keptą kulšį. Žaliavalgiui, tai minimalus kiekis nuodų, kuriuos organizmas turės išvesti, virškinimas irgi bus lengvas ir daug naudingų ir maistingų medžiagų. O visavalgio atveju, jo dar laukia labai sunkus ir daug energijos reikalaujantis virškinimo procesas, šlakų ir nuodų išvedinėjimas iš organizmo ir realios maistinės vertės, iš kepto ar virto maisto, ženkliai mažiau.

Pranavalgystės ar sauliavalgystės atveju, maisto įsisavinimo ar šlakų išvedinėjimo, iš viso nevyksta ar jeigu vyksta, tai minimaliai ir žmogaus energijos rezervai, tada beveik iš viso tam nešvaistomi. Dėl to, jiems reikia, galima sakyti, tik 20% energijos, jeigu lyginti su visavalgiu, kad gyventi. Tie patys 10% ant protinės ir 10% ant fizinės veiklos.

Visavalgystė

Kai žmogus valgo viską iš eilės, tame tarpe ir mėsą (mėsavalgystė). Tai visiškos degradacijos ar artima tam būsena, kada fizinis kūnas yra labiausiai degradavęs. Tokiu atveju, kūno aplinka būna stipriai rūgštinė, žemo pH ir labiausiai palanki daugeliui ligų. Ypač jeigu dar ir jo nuotaika bloga.

Nesveikas maistasDar prastesnė kūno būklė, gali būti, tik jeigu žmogus vartoja kažkokius cheminius preparatus, pvz.: vaistus, alkoholį, narkotikus ar stipriai chemija užnuodytą maistą... Tačiau, visumoje, net ir be jų, šioje evoliucijos stadijoje, žmogus dažnai serga, nevaldo savo gyvenimo, jam nutinka įvairios nelaimės, jo intuicija veikia silpniausiai ir pan..

Tokios būsenos yra artimos lavoninėmis ir tokio žmogaus fizinio kūno vibracijos, tada būna artimos negyvėliams. Ligos, visokie parazitai, nelinki jam nieko blogo. Tačiau, tokių žemų „lavoninių vibracijų“ atveju, žmogaus kūną, jie atpažįsta jau ne kaip gyvą, bet kaip jau atitarnavusį, mirštantį ir prie puvimo ribos... Šių, taip vadinamų ligų ar kitų parazitų ir yra tokia užduotis, galutinai suardyti, sugriauti, supūdyti, pūti pradedančią materiją, kad ją eitų efektyviai panaudoti iš naujo ar kitoms reikmėms. Parazitai yra naudingi ir tada jie atlieka šį savo svarbų vaidmenį.

Tai žmonės vadina ligomis. Jeigu žmogus pasiekia tokias žemas vibracijas, bakterijos, ligos ar visata, jo jau nesuvokia, kaip gyvo sutvėrimo. O kaip jau atitarnavusią materiją, „išsigimusią visatos vėžio ląstelę“ ir pasiunčia mikroorganizmus, taip vadinamas ligas, jį galutinai suardyti, kad šią materiją greičiau perdirbti, supūdyti ir ji būtų panaudojama iš naujo ar pasitarnautų gamtai kitaip. Vyksta utilizacija...

Vegetariška mityba

Tai jau vienas laiptelis aukščiau, ypač jeigu atsikratyti ir visos chemijos maiste. Vaistai irgi, nieko gero, bet aš neturiu teisės, tai jums rekomenduoti mesti. Šis perėjimas, būtinai turi vykti harmonijoje su jūsų sąmone, jūsų įsitikinimų sistema, pirmiau pakeitus ją. Nes jeigu jūs manysite, kad be mėsos gyventi negalite ir jos atsisakysite, jums bus nuo to tik blogiau. Juk sąmonė kuria realybę!

Pakeitus mitybą, pradžioje, savijauta gali ir pablogėti. Prie mitybos pokyčių organizmas adaptuojasi pusė metų bėgyje ir tik tada, rekomenduotina daryti kažkokias kitas permainas. Šie procesai nėra greiti ir skubėti su tuo nevertėtų. Pats aš, nustojau valgyti mėsą, tik perėjęs labai daug mitybos pokyčių ir tik labai stipriai pakeitęs savo suvokimą, įsitikinimų sistemą. Kas užtruko ne vienus metus. Tai buvo lyg žaidimas, eksperimentas - nebūnant rimtai apsisprendus, nustoti valgyti mėsą. Tiesiog pabandžiau, kurį laiką (kažkur 1-2 savaites), jos nevalgyti. Ir pajutęs, kad galiu ir be jos, daugiau prie mėsos nesugrįžau.

Mėsos valgymą, geriausiai atsikratyti šia tvarka: 1. raudonoji, galvijų mėsa; 2. paukštiena; 3. žuvis. Jūsų niekas neverčia tai daryti greitai. Galbūt jūs atsisakysite tik raudonosios, galvijų mėsos, o pvz. po metų, kitų, ir paukštienos ir t.t... Skubėti neverta, ypač jeigu nesinori.

Vegetariškas ar veganų maistas

Nustojus valgyti mėsą, dar lieka tarpinė grandis, saugiklis. Tai tokie produktai, kaip kiaušiniai, grybai ir pieno produktai, kurių pagalba ir vegetaras dar gali gauti gyvulinį cholesterolį. Vieni vegetarai juos valgo, o kiti ne. Kaip aš tai vadinu, pirmasis vegetarizmo lygmuo, kada nevalgoma mėsos ar žuvies, bet dar valgomi kiaušiniai, grybai ir pieno produktai. Po to, galima po truputį eliminuoti ir juos. Kai jausitės, kad jie jums daugiau nereikalingi, galėsite pereiti ant, kaip aš vadinu, pilno vegetarizmo - be jų.

Visiškai atsikračius gyvulinio cholesterolio, bent man, svoris gerokai krito! Taip pat, jeigu nevalgoma chemijos, saldumynų, tai organizmo terpė pavirs daug labiau šarmine ir atsparesne ligoms. Vegetariškos mitybos atveju, jūsų kūno vibracijos jau aukštesnės. Jūs jau galite dirbti su aukštesnių grupių, aukštesnių vibracijų energijomis, pvz. kas liečia meditaciją ar energetines praktikas.

Veganizmas

Veganai, tai iš esmės tie patys vegetarai, tik be to, kad jie nevalgo mėsos, nenaudoja nieko, kas pagaminta iš gyvūnų. Tai toks labiau moralinis, nei mitybos „kodas“. Pvz. jokių namų apyvokos daiktų, buities, kosmetikos, baldų, apmušalų, drabužių, batų, pagamintų iš gyvūnų, gyvūnų kailių ar odos. Pvz. plaukų žele yra gyvulinės kilmės. Jeigu veganas ja susiteptų plaukus, tai taptų vegetaru. Nes vartoja produktus, kurie yra pagaminti iš gyvūnų ir tik nevalgo mėsos, kaip vegetaras. Arba pvz. jeigu veganui tėvai padovanos natūralios odos odinę striukę ar batus, jeigu jis šią dovaną priims ir nešios - gaunasi, kad jis jau ne veganas, o tik vegetaras!

Aš įtariu, kad jaunimas dažnai net nežino, koks skirtumas, tarp pvz. vegano ir vegetaro ir vien dėl to, kad tai stilingiau skamba, pasivadina „veganu“. O vegano dalia, ne lengva... Reikia puikiai išmanyti pramonę, iš ko yra pagamintas kiekvienas daiktas, kurį naudoji, kad vengti tokių dalykų, kurie yra pagaminti iš gyvūnų..

Žaliavalgystė

Žaliavalgių maistas

Grubiai tariant, žaliavalgis, tai pilnas vegetaras (nevalgantis ir kiaušinių, grybų ar pieno produktų), kuris valgo žalią, ne virtą ir ne keptą maistą. Dėl to, dažniausiai žaliavalgiai maistą džiovina, džiovintuvų pagalba, daigina daigus, kad sėklos išdygtų ir pan.

Pagrindinis žaliavalgystės filosofijos akcentas yra skiriamas enzimams. Kad nieko nekaitinti, ne kepti ir ne virti, aukštesnėje, nei 40 laipsnių temperatūroje. Nes nuo 40 laipsnių temperatūros, organizme žūsta enzimai. Dėl to, net ir žmonėms, ši temperatūra, pvz. ligos atveju, yra kritinė, kaip ir augalams, daržovėms, vaisiams ir pan. O enzimai, grubiai tariant, tai biologinės instrukcijos, mūsų organizmui, ką su konkrečiu produktu reikia daryti, kaip jį apdoroti, pakliuvus į mūsų organizmą. Ir tokiu būdu, nesunaikinant enzimų, maisto įsisavinimas yra pats efektyviausias ir adekvačiausias.

Žaliavalgiams labai svarbu yra higiena. Kadangi jie, kaip vegetarai ar visavalgiai, negali sau leisti išvirti ar iškepti maistą ir dėl to reikia laikytis idealios švaros. Visus produktus kruopščiai plauti, saugoti, laikyti izoliuotus nuo įvairių kenkėjų ir pan. kad išvengti kirmėlių ir pan. pavojų. Kiek aš pastebėjau, žaliavaigiai dažniausiai vengia česnakų. Bet realiai, česnakai galėtų stipriai padėti su šia problema.

Pvz. elementarus receptas: tarkuotos morkos + supjaustyta smulkiai česnako skiltis + sėmenų aliejus ir kažkiek druskos, pvz. Himalajų. Gaunasi, pakankamai pikantiškos ir skanios salotos, kaip ir nebloga priemonė, prieš visokius parazitus. Net ir mėsėdžiai tai įvertins.

Mono

Mono koncepcija – tai vieno ir to pačio produkto valgymas, kuo ilgesnį laiką, pvz. kelias dienas ar savaites ir pan. Ar bent kuo mažiau komponentų, vienu metu, maišymas kartu. Laikoma, kad taip valgyti yra daug sveikiau, maišant, kuo mažiau produktų, vienu metu, o geriau iš viso nieko nemaišant kartu ar net ir be jokių prieskonių. Mono koncepciją, taip pat, naudoja ir kai kurios dietos, skirtos mesti svorį. Dar galima įtarti, kad organizmas prisitaiko, tik prie konkretaus produkto ir jam tada, galbūt, lengviau jį įsisаvinti. D. Lapšinovas, savo seminaruose irgi buvo užsiminęs apie mono, dvasinių praktikų kontekste, kaip kiek aukštesnį lygį. Pvz. žaliavalgiams, valgyti konkrečias, jų pasirinktas, daržoves ar vaisius, vaisiavalgiams vaisius, skysčiavalgiams, konkretaus tipo sultis, ilgesnį laiką. Deja, mono, labai giliai nesu tyrinėjęs. Tai tik pažymėsiu, kad tokia koncepcija yra. Pageidaujant, galite internete apie ją daugiau sužinoti.

Skysčiavalgystė

Skysčiavalgystė, tai panašiai kaip žaliavalgystė. Tik visas, pakliūnantis į organizmą maistas yra skysčio ar tyrelės pavidale. Jį po to vis tiek sveika pakramtyti, tiksliau, gerai sumaišyti su seilėmis. Nes tai pirmasis žmogaus virškinimo sistemos etapas, vykstantis burnoje, seilių pagalba.

Nuo to yra kilęs posakis – „tarsi tirpsta burnoje“, kas liečia tam tikras maisto rūšis. Kitais žodžiais tariant, tai reiškia, kad dalis virškinimo yra atliekama burnoje, lyg tirptų burnoje, sukramtant maistą ir jį sumaišant su seilėmis, kur kai kurie produktai, tiesiog „tirpsta“ ir tik po to pakliūna į skrandį, jau dalinai apdoroti. Ir tada, toks maistas, daug lengviau virškinsis, nei jį suryti dideliais kąsniais.

Šis, labai sveikas ir gyvenimą prailginantis mitybos metodas, atėjo iš Tailando. Apie jį aš išgirdau iš D. Lapšinovo pasakojimų, per jo video seminarų įrašus internete, youtube svetainėje.

Sultys

Laikais, kada jis sportavo rytų kovos menus, jie su draugu, kurį laiką, viešėjo Tailande, kur vyko kažkokios sporto varžybos. Tenai jo draugas susipažino su vietine mergina, iš išvaizdos jai buvo 20-25 metai. O vėliau, kiek jis sužinojo, jos amžius buvo stulbinantis, 60 metų... Kuo buvo labai sunku patikėti. Tada jis jos paklausė, apie jos ilgaamžiškumo ir jaunystės paslaptį ir ji atsakė, kad ji tiesiog žino, kaip reikia paruošti maistą, kad jis ilgintų gyvenimą. Iš jos pasakojimo paaiškėjo, kad jeigu maistą, kuo smulkiau susmulkinti, sumalti, paversti sultimis ar tyrele, tai valgant vien tokį maistą, žmogus sensta daug lėčiau..

Grubiai tariant, burna, seilės, tai irgi žmogaus virškinimo sistemos dalis. Viena iš pakopų. Ne vien skirta tam, kad suvalgyti, suardyti maistą. Tačiau ir kad atlikti dalį virškinimo, lyg „ištirpdyti“ maistą burnoje. Panašiai yra ir gamtoje, pvz. įvairūs nuodingi padarai, kaip gyvatės, vorai, savo aukai suleidžia nuodus (mūsų atveju, tai būtų seilės), kurie auką nužudo, pradeda keisti aukos kūno cheminę struktūrą, kad maistą dalinai paruošti įsisavinimui ir tolimesniam virškinimui. Pvz. voras, sugautai musei, pradžioje suleidžia nuodų ir tik po kurio laiko, kai nuodai ne vien auką paralyžiuoja ar nudobia, bet dar ir dalinai suardo aukos kūną, pakeičia jo cheminę struktūrą (ką mes suprantame kaip užnuodijimą), tik tada jis juo minta. Panašiai ir žmonėms ar gyvūnams pavojingi vorai, gyvatės ir pan; suleidus nuodų, jeigu nepanaudoti priešnuodžių, pažeis didelę dalį net ir žmogaus organizmo, šalia įkandimo vietos, ją užnuodys ar kitaip tariant, dalinai apvirškins, kad jiems po to būtų daug lengviau tai suvalgyti. Šio apsinuodijimo proceso, „nuodų“ sklidimo greitis, priklausys nuo aukos medžiagų apykaitos (metabolizmo). Tai kažkas tokio, kaip „išorinis virškinimas“, maisto paruošimas valgymui. Panašiai elgiasi net ir dantų kariesas. Jis irgi vykdo panašų procesą. Į išorę išskiria rūgštis, kurios ir pažeidžia mūsų dantis, lyg dalinai apvirškindamas būsimą savo maistą, iš išorės. Šis mechanizmas, žinoma skiriasi, mūsų ar tokių gyvių atveju, bet visumoje panašus. Galbūt net evoliucionavęs iš to pačio.

Tai buvo žinoma ir mūsų kraštuose ar Rusijoje. Senovėje buvo patarlė, kad jeigu kramtysi maistą (dabar tiksliai nepamenu konkrečių skaičių, bet apytiksliai): 60 kartų, tai nesirgsi, jeigu kelis šimtus kartų, tai gyvensi amžinai. Ta prasme, burnoje, taip pat lygiai, smulkiai, iki košės susmulkinant ir gerai su seilėmis sumaišant, prieš nuryjant, maistą, kas jau beveik yra pusė virškinimo darbo.

Sibiro tremties laikais, pagal vieno žmogaus pasakojimus, kurio senelis tenai buvo ištremtas, visus šėrė ne smulkintomis virtomis bulvėmis ir daugelis išbadėjusių tremtinių, viską rijo, ką tik gaudavo valgyti, nebandydami daug kartų maisto sukramtyti. Tik jo senelis ir dar keletas jo senelio draugų, tada šią patarlę priėmė už gryną pinigą ir pradėjo valgomą maistą daug kartų kramtyti. Kiek jis pasakojo, iš jų lagerio, po to tik jie keliese ir išgyveno...

Šią metodiką ar šias žinias, galima pritaikyti prie įvairių mitybos tipų. Ji gerai gali tikti su žaliavalgyste, kur dažnai populiaru naudoti pvz. blenderį, kad gauti atitinkamą maisto konsistenciją.

Vaisiavalgystė

Vaisiavalgis, tai iš esmės žaliavalgis, tik valgantis vien vaisius ir vaisių sultis (žinoma ne iš parduotuvės!). Kiek aukštesnė mitybos forma. Pagal kompleksinės saviugdos sistemą, po šios stadijos galima bandyti pereidinėti ant pranavalgystės.

Pranavalgystė

Tai labai aukšto dvasinio išsivystymo mitybos forma. Seniau buvo prieinama, tik labai dvasingiems, pašviesėjusiems guru, iš Indijos, Tibeto, Himalajų ir panašių vietų. Tačiau, dėka vandenio epochos permainų, visos galaktikos perėjimo ant aukštesnės vibracinės oktavos, tai tapo įmanoma pasiekti ir be tokių didžiulių ir daug laiko užtrunkančių pastangų. Kaip ir žmonių sąmoningumas paaugo, kad jie dabar geriau suvokia, kaip tai padaryti.

Rusijoje pranavalgiai net turi savo organizaciją ir jų tenai yra ne vienas. Mano čia skelbiama informacija, irgi yra paimta iš šio šaltinio, konkrečiai iš D. Lapšinovo seminarų, kurių video įrašų galima rasti internete, pvz. youtube. Šį fenomeną buvo tyrę ir mokslininkai. Jie tai patvirtino, nors ir paaiškino kiek savaip, nei kalba pranavalgių filosofija. Tačiau mokslinės versijos, aš čia ne liesiu. Ką ji domina, teks patiems ieškotis informacijos (pvz. pagal Breatharian ar Breatharianism raktažodius).

Pranavalgystė – tai mityba kosmine energija arba kaip kiti tai vadina, mityba tiesiogiai iš šaltinio. Pasiekus aukštą dvasinį lygmenį, aukštas vibracijas ir visų kūnų (fizinis kūnas, sąmonė ir dvasia) idealią švarą (tai svarbu). Pas žmogų viduje aktyvuojasi vidinė alchemija ir gaunant kosminę energiją, šios vidinės alchemijos pagalba, organizmas ją paverčia visomis organizmui reikalingomis, tuo metu, medžiagomis. Ar jam trūksta vitaminų, baltymų ar silicio, magnio, kalcio ar kitų medžiagų. Organizmas puikiai žino, ko jam reikia ir automatiškai, vidinės alchemijos pagalba, kosminę energiją transmutuoja į reikalingas organizmui, konkrečiu metu, maisto medžiagas.

Vidinės alchemijos sąvoka yra nuo žilos senovės žinoma Indijoje!

Kiek pranavaliai yra minėję, jie net jaučia skonį, lyg kažką būtų suvalgę. Nors geria tik vandenį, be jokių priemaišų. Paprastai į tualetą jie vaikšto tik kartą į 1-2 savaites, nes vis tiek organizme vyksta tam tikri procesai, išskyros, senų ląstelių pašalinimas ir t.t... Kiek jie teigia, jiems net nekrenta svoris. O D. Lapšinovo teigimu, jis savo 1 mėnesio amžiaus kūdikį pervedė irgi ant pranavalgystės ir kūdikiui tapo nereikalingas joks maistas.

Čia naudojasi vienas pagrindinių saviugdos principų – kai organizmui kažkas apribojama, jis ieško alternatyvų, kaip tą trūkumą kompensuoti. Pvz. pas aklą žmogų sustiprėja klausa. Bet, kad organizmas pasiektų adekvačias, beveik metafizines galimybes, reikia aukšto dvasingumo, aukštų vibracijų, išvystytų darbo su energetika sugebėjimų ir idealios organizmo ir kitų aspektų (sąmonė ir dvasia) švaros. Tik tuo atveju, organizmas gali persijungti ant pranavalgystės.

Indijoje yra tokia sąvoka, viena iš brahmanų dorybių "švara" - turima omenyje ne vien higieną ar pačio fizinio kūno, organizmo švarą, bet ir dvasinę, sąmonės švarą. Kaip ir yra tokia sąvoka, kaip "sąmonės tarša", apie kurią yra minėję ir nežemiškos civilizacijos, paprastai bendraujančios telepatija (skaitančios žmonių mintis), kaip vieną iš priežasčių, dėl ko jie vengia artimo kontakto su žmonėmis, kad apsisaugot nuo jų sąmonės taršos.

Ideali organizmo švara, vienas svarbiausių aspektų. Kiek yra užsiminę pranavalgiai, ne vien D. Lapšinovas, turi būti net visiškai švari ir tvarkinga visa „bioflora“, tam tikros organizme gyvenančios naudingos bakterijos, kurios irgi pagamina dalį energijos. Tai, beje, įeina į mokslinį paaiškinimą, kaip tai veikia. Dalis to.

Pvz. D. Lapšinovas, praktikavo Zen meditaciją, kad padidinti reakciją ir praplėsti sąmonę, Ciguną „didįjį medį“ ("Zhan Zhuang") / “geležinę liemenę“ – visas pakopas, Jogos „pranayama“ techniką „Anuloma Viloma“ - kvėpavimo užlaikymų sistemą.

Perėjimas ant pranavalgystės

Perėjimas ant pranavalgystės, paprastai atliekamas iš vaisiavalgystės, o tiksliau skysčiavalgystės, ką galima laikyti vaisiavalgystės atmaina. Pradėjus badavimo ciklus (jeigu gerai pamenu, po 21 dieną). Tuo metu yra geriamas tik vanduo, su nedidele koncentracija natūralių (jokiu būdu ne iš parduotuvės) sulčių ir tuo metu, organizmas gali persijungti ant pranavalgystės, arba ne, priklausomai kokia yra mūsų fizinio kūno (organizmo), sąmonės ir dvasios švara...

Ši sistema yra pakankamai pavojinga ir ją galima bandyti, tik puikiai apie tai apsišvietus ir tam pasirengus. Čia pateiktos informacijos, tam tikrai ne gana. Tai tik apžvalga. Nebent tai būtų labai sąmoningas, dvasingas ir su gera intuicija žmogus. O kitu atveju, geriau nerizikuoti. Geriau pirmiausiai apie tai gerai apsišviesti.

Sauliavalgystė

Nors ir nedaug apie ją žinau, bet teoriškai, tai mityba saulės spinduliais, panašiai kaip ir pranavalgystė, irgi panašus gan aukštas mitybos lygmuo. Turiu įtarimų, kad sauliavalgystė, stovėtų eilėje prieš pranavalgystę, kiek lengvesnė forma.

DNR aktyvavimas

Aktyvios DNR dalys, esant žemoms vibracijoms.Pagal ezoterines teorijas, kurias palaiko ne vien D. Lapšinovas. Panašios informacijos radau ir užsienyje, vakaruose. Aukštėjant žmogaus aspektų vibracijoms (kūnas, sąmonė ir dvasia – visi jie turi atskiras savo vibracijas), aktyvuojama ir daugiau žmogaus DNR dalių, tuo pačiu aktyvuojasi daugiau įvairių savybių, pojūčių ar sugebėjimų. 

Tas liečia ir aukštesnes mitybos formas, perėjimą ant jų, kaip ir aukštos formos mityba, pati aukština šias vibracijas. Dėl to, tik tada pasidaro įmanomi tokie neįtikėtini paprastiems žmonėms, galima sakyti "metafiziniai" sugebėjimai, įvairios galios, pvz. aiškiaregystė, aurų matymas, trečios akies "atvėrimas" (dvasinis matymas), pirokinezė, levitacija ir t.t. ir pan....

Atskirai reikėtų pabrėžti, kad ne visi žmonės yra pasiruošę tokiems sugebėjimams ar pojūčiams ir kažkur kreiptis, kad jums šiuos sugebėjimus ar pojūčius dirbtinai kas nors aktyvuotų, geriau nerizikuoti... Tai net gali sugriauti, kai kurių žmonių gyvenimą... Kaip ne taip senai, tego girdėti istoriją, kai viena moteris kreipėsi pas raganą, kad jai atvertų trečiąją akį. O ją atvėrus, moteris susidūrė su didžiuliu informacijos srautu, su kuriuo jos sąmonė nesugebėjo susitvarkyti...

Kaip sakant, viskam savo laikas ir geriau, tegul tokie dalykai, vyksta savaime! 

Aktyvios DNR dalys, esant aukštoms vibracijoms

Paprasti žmonės, valgo mėsą, užteršę savo kūną chemija, alkoholiu, vaistais ir kitais nuodais, kas žemina jų vibracijas ir tokiu būdu, dėl žemų vibracijų, papildomos DNR dalys, negali būti pas juos aktyvuotos. Net ir visa visuomenė, įskaitant ir mokslininkus, yra tokia ir dėl to, jai visa tai atrodo neįtikėtina, neprieinama ir iš viso neįmanoma.

Visumoje, šis visas fenomenas yra daug sudėtingesnis. Tačiau tai tik įžanginis straipsnis, apžvalga ir čia nebuvo apžvelgti visi svarbūs tam aspektai. Youtube yra daug D. Lapšinovo seminarų, kur kai kurių iš jų ilgis, net ir po 2-4 valandas ar daugiau..

Kuo aukštesnė mityba, tuo aukštesnės vibracijos ir šviesesnė sąmonė!

Dmitrijus Lapšinovas meditacijos metu

Koks maistas, tokia ir sąmonė.
Kokia sąmonė, toks ir protas.
Koks protas, tokie ir norai.
Kokie norai, tokie ir veiksmai.
Kokie veiksmai, toks ir likimas!

- Tibeto liaudies išmintis


Keletas šaltinių

Šaltiniai, tai daugiausiai seminarai, rusų kalba: