DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Pradžia

Pats seniau gyvenau labai nesveiką gyvenimo būdą, rūkiau, gėriau ir valgiau viską iš eilės (visavalgystė arba nesąmoninga mityba) ir man mažai rūpėjo šios temos. Sulaukus 30-35 metų, pradėjau būti nepatenkintas savo kūno formomis. Aišku jeigu intensyviai būčiau sportavęs, jos būtų buvę kitokios. Bet tam labai stipriai trukdė žalingi įpročiai. Tačiau vis tik ne visi sportuoja ir atrodo baisiai, kaip tada kartais pagalvodavau. Dėl to, kažkaip pradėjau analizuoti šią temą ir po truputį atsirinkinėti kas sveika ir kas nesveika.

Pirmoje eilėje pabrėšiu, kad daugelis dalykų, net tie kurie yra sveiki, juos valgant dažnai ir sistemingai ir per daug, gali pradėti kenkti. Nėra auksinės panacėjos nuo visko. Reikia naudoti tam savas smegenis, kad suprasti kas vyksta ir atsirinkti. Kaip sakant, net ir vanduo, jeigu jo gerti per daug, gali pradėti kenkti.

Koncentracija per kelis produktus

Kai kurios medžiagos yra ne žalingos mažais kiekiais. Tačiau didelis jų kiekis gali kenkti. Pvz. nusprendžiame nusipirkti krūvą lyg ir sveikų produktų. Tačiau jų sudėtyje, pvz. kaip konservantas naudojasi citrinos rūgštis. Pati citrinos rūgštis lyg ir nepavojinga, tačiau jeigu suvalgysime kelis skirtingus produktus su ja, tai per tą pačią dieną gausime didelį jos kiekį ir tokiu būdu stipriai padidinsime savo organizmo rūgštingumą, kas yra negerai. Tokios situacijos yra galimos su įvairiais produktais, kurie lyg ir neturi nieko baisaus sudėtyje. 

Pasistenkite tokius dalykus fiksuoti ir to pasekoje atsidursite teisingame kelyje į sveiką mitybą.

Šis tekstas yra kelių metų senumo, kai dar greičiausiai tik pereidinėjau ant vegetarizmo, po ko padariau didoką progresą ir dar daug visokių pavojingų dalykų atsisakiau. Tai net įdomu jį paskaityti, koks buvo mano požiūris seniau :)

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt