DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Žirnių košė

Žirnių košėVisada labai mėgau žirnių sriubą ar košę, o kadangi pats jau beveik metus laiko nevalgau mėsos ir žuvies, nusprendžiau aprašyti šiek tiek vegetariškų maisto patiekalų, kurie gali būti skanūs ir ne vien vegetarams.  Žinoma niekas netrukdo jums į šią košę įsidėti mėsos.

Žirnių mirkymas

Žirnių košės paruošimas yra gan paprastas. Geriausiai iš vakaro, užmerkiame reikiamą kiekį žirnių ar avižirnių. Avižirniai yra daug sotesni nei žirniai ir nepatarčiau su jų kiekiu persistengti. Iš avižirnių, o ne paprastų žirnių, būna paprastai gaminami konservai su žirniais, kuriuos mes jau daug metų matome parduotuvėje ir jų skonis truputėlį kitoks. Šiais laikais eina jų rasti parduotuvėse ir nemarinuotų, pakeliuose.

Žirnių paruošimas virimui ir virimas

Užmerkus palaikome juos bent 8 valandas. Jeigu jie gerai išmirko, juos reiks virti tik kažkur pusvalandį ar net trumpiau. Prieš verdant, po mirkymo, galima juos šiek tiek perkošti, kadangi jie turi daug dalelių iš kurių susiformuoja daug putų ir paprastai dėl jų, virimo pradžioje, pradeda šios putos bėgti per puodo kraštus. Kelis kartus juos perkošus su vandeniu, galima sumažinti šių putų kiekį vėlesnėse stadijose. Tačiau vis tiek teks patikrinti puodą jam pradedant užvirti ar užvirus, nes greičiausiai vis tiek kažkiek putų susidarys ir jas teks nugriebti.

Prieskoniai

Labai gerai su žirniais dera juodi pipirai. Dėl to, į verdantį puodą, galima įmesti kelis (1-3) ne maltus juoduosius pipirus ar net papildomai pabarstyti smulkiais juodaisiais pipirais, priklausomai nuo to kaip jums labiau patinka. Galima įdėti lauro lapą. Taip pat, nekenkia įdėti ir druskos. O išvirus, visa tai galima paskaninti sviestu. 

Skanaus!

Panašūs straipsniai

Imbiero auginimas namuose

Imbiero auginimasImbierui nereikia daug saulės spindulių ir net sugalvojus panaudoti dalį jo šaknies, likusioji jos dalis galės augti ir toliau. Dėl to, šis augalas puikiai tinka būti auginamas namie. Be to, nereikia pamiršti jo gero skonio, kas papildomai motyvuoja jį auginti namie. Imbiero šaknys paprastai yra naudojamos gaminant arbatą, žolelių užpilus ar maisto gamyboje.

Skaniausios pasaulyje kiaušinienės

OmletasNuo žilos senovės, kiaušiniai yra viena iš pagrindinių mūsų maisto raciono sudedamųjų dalių. Maistingi ir naudingi, pagal amino rūgščių kiekį, jie net gali rungtyniauti su mėsa. Žmonės kiaušinius valgo nuo labai senų laikų, kai dar jie net nesiskaitė žmonėmis, o kaip manoma buvo nendartaliečiai ar australopitekai. Tai siekia net laikus, kada žmonės dar nemokėjo naudotis ugnimi, tačiau net tada, jie jau mėgo valgyti kiaušinius.

Su laiku, virtuvė tapo sudėtingesnė, tačiau kiaušiniai niekur nedingo. O šiuo metu, patiekalai iš kiaušinių yra daugelio tautų pasididžiavimas.

Mes surinkome geriausius patiekalus iš viso pasaulio, kuriuos galima priskirti prie kiaušinienių, nuo izraelietiškos „šakšukos“ iki norvegiško omleto.

Alkaniems, nerekomenduojame žiūrėti žemiau! :)

Išgyvenimo mokykla - Kaip rasti vandens dykumoje

VanduoŠiandieną, vakarų žiniasklaidoje, paskaičius straipsnį apie prancūzų porą, kuri žuvo dykumoje, nes savo vandenį atidavė savo vaikui... Susimasčiau... Juk sovietmečiu tai žinojo kiekvienas vaikas, kaip išgyventi dykumoje. Tiksliau, kaip joje pasigaminti vandens.

Buvo knygelės vaikams, kuriose buvo to mokoma. Tas mane paskatino parašyti šį straipsnį. Galbūt tai net kam nors išgelbės gyvybę!

Sveikata ir plastikinė tara

Ieškokite ženkliuko, nurodančio plastiko tipą, butelio apačiojeRenkantis maisto produktus ar gėrimus plastikinėse pakuotėse būtinai atkreipkite dėmesį į plastikinės taros dugną. Būtent čia randasi visa informacija apie plastiko tipą iš kurio ji yra pagaminta. Kai kurios plastiko rūsys yra ne itin pavojingos, o kitos iš jų gali daryti žalą jūsų sveikatai.

Ant plastikinių butelių visada būna informacija apie tai iš kokio plastiko tipo jie yra pagaminti. Ši informacija yra labai svarbi, nes bet koks plastikas išskiria skirtingo pavojingumo chemikalus į butelio turinį.

Indigo, kristalo, vaivorykštės vaikai ir jų bendra misija

Indigo, krištoliniai ir vaivorykštės vaikaiDaugybė žmonių pasaulyje tiki, kad į mūsų planetą ateina įvairios sielų grupės, bangos, kad padėti planetai ir visai civilizacijai pereiti iš senojo „geležies“ amžiaus, stipriai industrializuoto gyvenimo būdo, į labiau dvasiškai turtingas ir pašviesėjusias aukštumas. Jūs tikriausiai internete jau girdėjote apie „Indigo vaikus“ ar taip vadinamus „Lightworkers” (angl.).

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt