Chuck Norris

Chuck Norris - Invasion U.S.A. (1985)Chuck Norris yra garsus ir gerai visiems žinomas aktorius, rytų kovos menų meistras ir rašytojas. Be to, kad Chuck Norris yra parašęs keletą knygų apie krikščionybę, jis dar rašo vieną iš skyrelių internetiniame puslapyje WorldNetDaily (www.wdn.com), kuris reprezentuoja nepriklausomų naujienų tinklą Amerikoje. Taip pat Chuck Norris yra sukūręs ir savo kovos stilių „Chun Kuk Do“ (universalusis kelias), kuris kilo iš korėjiečių kovos meno „Tang Soo Do“, kuris pasižymi savo smūgiavimo kojomis technika.

Chuck Norris gimė 1940 metais, kovo 10 dieną, Ryan mieste, JAV, Oklahomos valstijoje. Jam gimus jis buvo pavadintas Carlos Ray Norris, tačiau vėliau tapęs aktoriumi šį vardą pakeitė į Chuck Norris. Norris teigimu jis turi airiško ir amerikiečių indėnų Čerokių (Cherokee) kraujo. Kada Chuck Norriui buvo 16 jo tėvai išsiskyrė ir jis su savo mama ir dar dvejais broliais išvažiavo į Kanzaso valstiją, o vėliau į Kaliforniją.

Norriso vaikystė buvo sunki, jis buvo paprastas, fiziškai silpnas ir drovus vaikas, o kiti vaikai jį linčiuodavo už jo mišrią kilmę. Dėl to jis slapta svajodavo sumušti jo skriaudėjus. Taip pat jis augo be tėvo, o jo tėvas turėjo rimtų problemų su alkoholiu. Nors kaip jis prisipažysta jis mylėjo savo tėvą, nors ir nemėgo jo.

Chuck Norris svečiuojasi Irake, apsirengęs šiuolaikinę JAV armijos kareivių uniformą.Karinė karjera

1958 metais Chuck Norris įstojo į JAV armijos oro pajėgas ir tarnavo oro policijos pajėgose (Air Police - AP), jo tarnyba vyko pietų Korėjoje, amerikiečių karinėje bazėje „Osan Air Base“. Tarnaujant šioje bazėje jo kolegos jį vadindavo pravarde „Chuck”. Ten būdamas jis ir susidomėjo rytų kovos menais ir pradėjo treniruotis korėjiečių „Tang Soo Do“ (tangsudo), šis susidomėjimas rytų kovos menais jį nuvedė iki juodo diržo ir savo pačio kovos stiliaus „Chun Kuk Do“ sukūrimo. Jis taip pat sukūrė kelias švietimo asociacijas, kurių esmė buvo apsaugoti narkotikų pavojuje esančius moksleivius ir studentus nuo narkotikų, juos mokinant rytų kovos menų, kad tokiu būdu jie rastų tikslą gyvenime. Grįžęs į JAV jis ir toliau tarnavo amerikiečių armijos oro policijoje, kol 1962 metais nusprendė iš jos pasitraukti. Po to jis įsidarbino „Northrop“ korporacijoje ir atidarė keletą savo karate mokyklų.

Rytų kovos menų karjera

1964 metais Chuck Norris pradėjo dalyvauti rytų kovos menų čempionatuose. Tačiau pirmieji Chuck Norris bandymai buvo nesėkmingi ir 1968 metų pradžioje jis patyrė dešimtą ir paskutinį savo pralaimėjimą.

Chuck Norris su kimonoPo to 1968 lapkričio 24 dieną jis atkeršijo vienam iš laimėjusių prieš jį sportininkų - jį nugalėdamas ir tuo pačiu metu laimėdamas profesionalaus vidutinio svorio karate čempiono titulą, kurį jis po to vis apgindavo šešis metus iš eilės. 1969 metais, dėl daugiausiai per metus laimėtų kovų jis laimėjo trigubą karate čempiono karūną. Taip pat laimėjo metų kovotojo titulą, kurį skyrė žurnalas „Black Belt” ir 1974 metais Chuck Norris nustojo dalyvauti čempionatuose.

1990 metais Chuck Norris pakliuvo į istoriją, kaip pirmas vakarietis gavęs aštuntą Tae Kwon Do meistro daną (laipsnį).

Vaidybos karjera

1969 metais Chuck Norris debiutavo kino ekrane suvaidinęs paprastą vaidmenį filme „The Wrecking Crew“. Vėliau per rytų kovos menų demonstraciją, kuri vyko „Long Beach“, Chuck Norris susipažino su garsiuoju Briusu Li (Bruce Lee) ir 1972 metais Briusas Li jį pakvietė filmuotis pagrindinio blogiečio rolėje, filme Drakono Kelias (The Way of The Dragon).

Chuck Norris - Walker, Texas RangerŠis filmas vėliau plačiai išgarsino Chuck Norris ir 1977 metais jis suvaidino sekančiuose filmuose:

Ryšium su tuo, kad Vietnamo karo metu, patruliuojant teritoriją žuvo jo jaunesnysis brolis Wieland Norris, aktorius nusprendė sukurti filmų „Missing in Action” ciklą, kuriuos dedikavo savo žuvusiam broliui ir 1984 metais išėjo pirmasis „Missing in Action” filmas. Vėliau aktorius dar suvaidino keliose dešimtyse filmų (visą jo filmų sąrašą galima rasti IMDB), o nuo 1980 metų pradėjo filmuotis septynis metus vėliau kurtame seriale „Volkeris Тeksaso Reindžeris“.

Chun Kuk Do

Chuck Norris sukūrė savo kovos meną Chun Kuk Do, kuris kilo iš korėjietiško Tang Soo Do, bet taip pat į šį stilių įeina ir kiti Chuck Norris žinomi kovos menai. Tokiu būdu Chuck Norris siekė sukurti universalų vieną stilių. Kaip ir daugelis rytų kovos menų Chun Kuk Do turi savo garbės kodeksą, kuris atitinka ir Chuck Norris garbės kodeksą:

 1. Aš save įvystysiu į visas kryptis tiek, kiek potencialiai galiu;
 2. Aš nežiūrėsiu į praeities klaidas, o susitelksiu ties naujais siekiais;
 3. Aš nenutrūkstamai dirbsiu tam, kad mano šeimoje klestėtų meilė, gerumas ir lojalumas;
 4. Visuose žmonėse aš ieškosiu gėrio ir stengsiuosi, kad jie jaustųsi dėl to vertinami;
 5. Jeigu aš negaliu pasakyti nieko gero apie žmogų, aš tylėsiu;
 6. Aš visada būsiu entuziastingas dėl svetimos sėkmės tiek pat kiek ir dėl savos;
 7. Aš visada būsiu atviro proto;
 8. Аš gerbsiu autoritetą ir tai visada demonstruosiu;
 9. Aš visada išliksiu lojalus dievui, savo šaliai, šeimai ir savo draugams;
 10. Аš visada sieksiu didelių tikslų dėl to, kad tai teigiamai veikia man
  o šeimą, šalį ir mane.

Chuck Norris faktai

Kadangi šiame straipsnyje tikslas buvo parodyti Chuck Norris iš jo tikrosios pusės ir papasakoti apie labai įdomią jo asmenybę, tai buvo nuspręsta nedėti į šį straipsnį Chuck Norris faktų. Tam bus skirtas kitas straipsnis.

Chuck Norris karate studijos taisyklės

Šaltiniai

 • IMDB
 • Wikipedia

Oficialus Chuck Norris puslapis: http://www.chucknorris.com/

 

 

Panašūs straipsniai

Bruce Lee Biografija

Briusas Li šypsosi„Būk vandeniu mano drauge“ - sakydavo garsusis rytų kovos menų meistras ir kino žvaigždė Bruce Lee! Turėdamas omenyje, kad žmogus, savo gyvenime, turi būti lankstus ir prie visko prisitaikyti, lyg vanduo. Priklausomai į kokios formos indą vanduo yra įpiltas, tokią formą jis ir priima, prie jos prisitaiko.

Kaip jau supratote, šis straipsnis apie legendinį Briusą Li (ang. Bruce Lee). Briusas Li, buvo  rytų kovos menų meistras, aktorius, režisierius, filosofas ir Džit Kiun Do (ang. Jeet Kune Do) Kung Fu stiliaus įkūrėjas.

Briusas gimė 1940 m. lapkričio 27 dieną, San Franciske, JAV, katonietiškos operos dainininko Lee Hoi Chuen šeimoje. Kadangi Briuso mama buvo pusiau vokietė ir pusiau kinė, Briusas gimė kiek maišytų bruožų.

Jet Li Biografija

Jet Li meninėje juostoje "Hero"

Jet Li, tai viena ryškesnių veiksmo filmų žvaigždžių, vaidinančių veiksmo filmuose, kuriuose yra vaizduojama didelė gausa aukšto meistriškumo kovos menų elementų.

Pats Jet Li yra ne vien aktorius, bet ir rytų kovos menų meistras. Jo pačio kovos menų technika yra itin kokybiška ir sukelia susižavėjimą ne vien ekspertams, bet ir paprastiems žmonėms. Kovos scenos, kuriose dalyvauja šis meistras visada prikausto milijonus žmonių prie ekranų.  

Donnie Yen Biografija

Donnie Yen - IP ManDonnie Yen tai garsus visame pasaulyje kinų kilmės aktorius, rytų kovos menų žinovas, filmų režisierius, direktorius ir prodiuseris. Taip pat Donnie Yen yra garsus ir kaip veiksmo scenų choreografas ir pasaulio UŠU čempionato medalistas.

Donnie Yen gimė 1963 m. liepos 27 dieną Canton provincijoje Kinijoje. Jo tėvas buvo laikraščio redaktorius Klyster Yen, o mama Kung Fu meistrė Bow Sim Mark. Gimus, iš pradžių jis buvo pavadintas Zhen Zidan.

Savo kovos menų karjėrą, šis kovos menų meistras, pradėjo keturių metų amžiaus, kartu su savo mama treniruojantis Kung Fu. Jo mama, savo sūnų mokė Tai Či ir UŠUKada jam suėjo vienuolika metų, jo tėvai nusprendė emigruoti į JAV, kur Donnie Yen ir toliau tęsė Tai Či ir ušu treniruotes. Tačiau, jis gan reitai susidomėjo ir kitais kovų menais, tokiais kaip pvz. Tae Kwon DoKick Box ir net boksu. Kada Donnie Yen buvo šešiolika metų, jo tėvai jį išsiuntė į Pekino ušu akademiją, kad jis galėtų mokytis iš tokio Kung Fu meistro kaip Wu Bin, kuris yra žinomas kaip Jet Li treneris.

Zhang Ziyi Biografija

Zhang ZiyiZhang Ziyi (章子怡), dar vadinama kaip Ziyi Zhang. Tai pasakiško grožio kinų aktorė, šokėja ir super modelis. Ziyi išgarsėjo dėka tokių kino filmų kaip Piko Valanda 2 (2001), Skraidančių durklų namai (2004), Geišos Išpažintis (2005) ar Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas (2000). Ziyi Zhang yra puiki šokėja, tačiau ji niekada nesitreniravo jokių rytų kovos menų ir filmuose, kur jai teko kovoti jai stipriai padėdavo jos šokių judesių arsenalas! Taip pat įdomus faktas yra tas, kad pvz. filmuojantis Piko Valanda 2 ji dar nemokėjo anglų kalbos ir viską ką jai režisierius sakė daryti jai išversdavo į kinų kalbą Jackie Chanas, kuris tuo metu taip pat vaidino tame filme – tai labai geras pavyzdys, kad kai žmogus nori tai ir gali!

Legenda apie Chen Zhen

Legenda apie Chen Zhen, tai viena iš garsių Kinijos legendų, apie realiai egzistavusio Kung-Fu meistro Huo Yuanjia mokinį, vardu Chen Zhen. Pagal šią istoriją, buvo pastatyti net 4 filmai ir 8 TV serialai.

Jet Li - Fist of legend viršelis

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt