Donnie Yen Biografija

Donnie Yen - IP ManDonnie Yen tai garsus visame pasaulyje kinų kilmės aktorius, rytų kovos menų žinovas, filmų režisierius, direktorius ir prodiuseris. Taip pat Donnie Yen yra garsus ir kaip veiksmo scenų choreografas ir pasaulio UŠU čempionato medalistas.

Donnie Yen gimė 1963 m. liepos 27 dieną Canton provincijoje Kinijoje. Jo tėvas buvo laikraščio redaktorius Klyster Yen, o mama Kung Fu meistrė Bow Sim Mark. Gimus, iš pradžių jis buvo pavadintas Zhen Zidan.

Savo kovos menų karjėrą, šis kovos menų meistras, pradėjo keturių metų amžiaus, kartu su savo mama treniruojantis Kung Fu. Jo mama, savo sūnų mokė Tai Či ir UŠUKada jam suėjo vienuolika metų, jo tėvai nusprendė emigruoti į JAV, kur Donnie Yen ir toliau tęsė Tai Či ir ušu treniruotes. Tačiau, jis gan reitai susidomėjo ir kitais kovų menais, tokiais kaip pvz. Tae Kwon DoKick Box ir net boksu. Kada Donnie Yen buvo šešiolika metų, jo tėvai jį išsiuntė į Pekino ušu akademiją, kad jis galėtų mokytis iš tokio Kung Fu meistro kaip Wu Bin, kuris yra žinomas kaip Jet Li treneris.

Donnie Yen - Last BladesmanPas šį ušu trenerį, Donnie Yen treniravosi tris metus, po ko nusprendė gryžti atgal į JAV. Tačiau, būdamas Honkonge, jis netyčia susipažino su kino filmų režisieriui Woo-ping Yuen, kurio dėka seniau išpopuliarėjo Jackie Chan

Woo-ping Yuen, kaip tik tuo metu ieškojo naujo aktoriaus ir Donnie Yen buvo pasiūlyta atlikti bandomajį filmavimą, kurį sėkmingai praėjo Donnie Yen. 

Pirmas filmas, kuriame vaidino Donnie Yen, buvo The Miracle Fighters (1982 m.). Jam tada, viso labo, buvo tik 19 metų. Šiame kino filme, jo vaidmuo nebuvo pagrindinis. Tačiau, kiek vėliau, 1984 m. aktorius suvaidino kino filme Girtas Tai Či, kur jo vaidmuo buvo pagrindinis.

Toliau, Donnie Yen tesė savo karjerą dirbdamas TVB ir tuo pačiu kaupė aktorystės patirtį. Apie 1980-1990 metus, juo susidomėjo D&B Films Co ir jaunasis aktorius gavo pagrindinius vaidmenis tokiuose garsiuose filmuose kaip  Tiger Cage (1988 m.), In the Line of Duty 4 (1989 m.) ir Tiger Cage 2 (1990 m.), kurių dėka jis tapo populiarus  Honkonge. Tačiau, šiai įmonei, verslo reikalai sekėsi prastai ir netrukus D&B Films Co bankrutavo. Po ko, aktoriui teko grįžti atgal i TVB ir toliau filmuotis mažo biudžeto filmuose.

Donnie Yen su savo žmonaNesėkmės netruko ilgai ir 1991 m. Donnie Yen gavo antraeilį vaidmenį  "Once Upon a Time in China" filme, kuriame pagrindiniame vaidmenyje vaidino Jet Li. Šiame filme suvaidintos Donnie Yen ir Jet Li kovos scenos buvo revoliucinės ir padarė perversmą rytų kovos menų filmų choreografijoje. Tai buvo vienos geriausių, tuo metu, nufilmuotų kovos scenų, Honkongo kinematografijos istorijoje.

Donnie Yen kovos vaidyba buvo labai teigiamai įvertinta, tiek žiūrovų, tiek ir kino kritikų ir 1992 metais aktorius buvo nominuotas geriausio antraeilio vaidmens apdovanojimui.

Po tokios sėkmės, Donnie Yen nusifilmavo ir daugiau, jau klasika tapusių filmų, pvz. Dragon Inn (1992 m.), Butterfly and Sword (1993 m.). Po ko, aktorius ir toliau tęsė darbą kartu su Woo-ping Yuen, prie tokių filmų kaip pvz. Heroes Among Heroes (1993 m.), Geležinė beždžionė (1993 m.) ir Wing Chun (1994 m.).

Tačiau, po to, Donnie Yen ir Woo-ping Yuen, nutarė nutraukti savo bendrą veiklą ir eiti savais keliais. Šio periodo metu, Donnie Yen dirbo televizijoje, prie keleto TV serialų, kaip aktorius ir veiksmų direktorius. Pirmasis iš TV serialų buvo Hung Hei Gun (1994 m.), kuris pasakojo apie kovos menų legendos Hung Hei-Kwan gyvenimą. Sekantis buvo Jing wu men (1995 m.), kuris perpasakojo Chen Zhen legendą, kurią prieš tai su savo filmu "Fist Of Fury" išgarsino legendinis Bruce Lee

Donnie Yen ir Wesley Snipes Blade II filmo kūrimo metu.2000 metais, aktoriui nusišypsojo sėkmė ir amerikiečių kompanija Dimension Films, pasiūlė vieną iš pagrindinių rolių filme Kalnietis. Šiame filme jis suvaidino nemirtingąjį Jin Ke ir tai tapo jo Holivudo debiutu. Kad ir šis filmas nepasiekė didelių laimėjimų, Donnie kovos scenos padarė didelį įspūdį Holivudui ir jis gavo pakvietimą dirbti prie keleto filmų tarp kurių buvo ir Blade II (2002 m.), kurį kūrė Guillermo del Toro. Tiesa, Donnie nevaidino Blade II.

Tačiau dirbo kitą savo mėgstamą darbą, režisavo kovų scenas ir jų choreografiją. Šioje fotografijoje, kaip tik, galima matyti, kaip Donnie Yen demonstruoja, visų gerai žinomam aktoriui Wesley Snipes, kaip atlikti tam tikrus kovos veiksmus.

2002 metais, Donnie Yen suvaidino keliuose labai įsimintinuose vaidmenyse, kurių dėka jo karjera pradėjo labai stipriai kilti. Vienas iš šių filmų buvo „Ying Xiong“ dar vadinamas „Hero“ (2002 m.), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Jet Li, o Donnie Yen suvaidino viena iš sukilusių prieš imperatorių ušu meistrų vardu „Dangus”. Šiame filme buvo nufilmuota labai įspūdinga ir meniška kovos scena, kurioje kovojo Jet Li su Donnie Yen. Ši scena, po to buvo tapo geriausia 2002 metų kovos scena. Taip pat ir pats filmas tapo rytų kovos menų kinematografijos perlu. Vėliau, šis aktorius, kartu su Jackie Chan nusifilmavo filme Šanhajaus Riteriai (2003 m.). Tai buvo pirmas kartas, kada Donnie vaidino kartu su Jackie Chan

Šie abu vaidmenys atnešė Donnie Yen dar didesnį jo kaip aktoriaus ir kovos scenų režisieriaus pripažinimą pasaulyje. Vėliau, Donnie Yen sukūrė dar daug filmų, įskaitant ir žymiuosius jau klasika tapusius IP Man (2008 m.) ir IP Man II (2010 m.).

Šaltiniai:

Panašūs straipsniai

Legenda apie Chen Zhen

Legenda apie Chen Zhen, tai viena iš garsių Kinijos legendų, apie realiai egzistavusio Kung-Fu meistro Huo Yuanjia mokinį, vardu Chen Zhen. Pagal šią istoriją, buvo pastatyti net 4 filmai ir 8 TV serialai.

Jet Li - Fist of legend viršelis

Bruce Lee Biografija

Briusas Li šypsosi„Būk vandeniu mano drauge“ - sakydavo garsusis rytų kovos menų meistras ir kino žvaigždė Bruce Lee! Turėdamas omenyje, kad žmogus, savo gyvenime, turi būti lankstus ir prie visko prisitaikyti, lyg vanduo. Priklausomai į kokios formos indą vanduo yra įpiltas, tokią formą jis ir priima, prie jos prisitaiko.

Kaip jau supratote, šis straipsnis apie legendinį Briusą Li (ang. Bruce Lee). Briusas Li, buvo  rytų kovos menų meistras, aktorius, režisierius, filosofas ir Džit Kiun Do (ang. Jeet Kune Do) Kung Fu stiliaus įkūrėjas.

Briusas gimė 1940 m. lapkričio 27 dieną, San Franciske, JAV, katonietiškos operos dainininko Lee Hoi Chuen šeimoje. Kadangi Briuso mama buvo pusiau vokietė ir pusiau kinė, Briusas gimė kiek maišytų bruožų.

Jet Li Biografija

Jet Li meninėje juostoje "Hero"

Jet Li, tai viena ryškesnių veiksmo filmų žvaigždžių, vaidinančių veiksmo filmuose, kuriuose yra vaizduojama didelė gausa aukšto meistriškumo kovos menų elementų.

Pats Jet Li yra ne vien aktorius, bet ir rytų kovos menų meistras. Jo pačio kovos menų technika yra itin kokybiška ir sukelia susižavėjimą ne vien ekspertams, bet ir paprastiems žmonėms. Kovos scenos, kuriose dalyvauja šis meistras visada prikausto milijonus žmonių prie ekranų.  

Zhang Ziyi Biografija

Zhang ZiyiZhang Ziyi (章子怡), dar vadinama kaip Ziyi Zhang. Tai pasakiško grožio kinų aktorė, šokėja ir super modelis. Ziyi išgarsėjo dėka tokių kino filmų kaip Piko Valanda 2 (2001), Skraidančių durklų namai (2004), Geišos Išpažintis (2005) ar Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas (2000). Ziyi Zhang yra puiki šokėja, tačiau ji niekada nesitreniravo jokių rytų kovos menų ir filmuose, kur jai teko kovoti jai stipriai padėdavo jos šokių judesių arsenalas! Taip pat įdomus faktas yra tas, kad pvz. filmuojantis Piko Valanda 2 ji dar nemokėjo anglų kalbos ir viską ką jai režisierius sakė daryti jai išversdavo į kinų kalbą Jackie Chanas, kuris tuo metu taip pat vaidino tame filme – tai labai geras pavyzdys, kad kai žmogus nori tai ir gali!

Chuck Norris

Chuck Norris - Invasion U.S.A. (1985)Chuck Norris yra garsus ir gerai visiems žinomas aktorius, rytų kovos menų meistras ir rašytojas. Be to, kad Chuck Norris yra parašęs keletą knygų apie krikščionybę, jis dar rašo vieną iš skyrelių internetiniame puslapyje WorldNetDaily (www.wdn.com), kuris reprezentuoja nepriklausomų naujienų tinklą Amerikoje. Taip pat Chuck Norris yra sukūręs ir savo kovos stilių „Chun Kuk Do“ (universalusis kelias), kuris kilo iš korėjiečių kovos meno „Tang Soo Do“, kuris pasižymi savo smūgiavimo kojomis technika.

Chuck Norris gimė 1940 metais, kovo 10 dieną, Ryan mieste, JAV, Oklahomos valstijoje. Jam gimus jis buvo pavadintas Carlos Ray Norris, tačiau vėliau tapęs aktoriumi šį vardą pakeitė į Chuck Norris. Norris teigimu jis turi airiško ir amerikiečių indėnų Čerokių (Cherokee) kraujo. Kada Chuck Norriui buvo 16 jo tėvai išsiskyrė ir jis su savo mama ir dar dvejais broliais išvažiavo į Kanzaso valstiją, o vėliau į Kaliforniją.

Norriso vaikystė buvo sunki, jis buvo paprastas, fiziškai silpnas ir drovus vaikas, o kiti vaikai jį linčiuodavo už jo mišrią kilmę. Dėl to jis slapta svajodavo sumušti jo skriaudėjus. Taip pat jis augo be tėvo, o jo tėvas turėjo rimtų problemų su alkoholiu. Nors kaip jis prisipažysta jis mylėjo savo tėvą, nors ir nemėgo jo.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt