Imbiero arbata – norintiems sulieknėti

Imbiero šaknysImbiero arbata, tai vienas iš plačiai tolimuose rytuose paplitusių lieknėjimo būdų.

Tolimajame Tibete, imbieras yra priskiriamas prie karštų medžiagų, kurios sušildo, stimuliuoja kraujotaką ir pagreitina medžiagų apykaitą ir taip pat turi ir kitų gydomųjų savybių. O nuo medžiagų apykaitos (dar vadinamos metabolizmu) ir priklauso ar žmogus yra storas ar lieknas.

Greitesnė medžiagų apykaita greičiau sudegina riebalus, o lėtesnė tiesiog to nespėja ir žmogus storėja. Taip pat manoma, kad imbiero dėka, lėčiau sensta žmogaus oda.

Tradicinės medicinos nuomonė apie imbierą

Tradicinė medicina teigia, kad šis efektas pasiekiamas dėka imbiere esančių eterinių aliejų, kurie dėka savo aktyvių medžiagų, greitina medžiagų apykaitą.

Galimas žalingas poveikis

Planuodami vartoti imbierą, būtinai perskaitykite šį skyrelį. Taip pat jeigu turite problemų su per dideliu kraujospūdžiu ar hipertermija, prieš vartojant imbierą, patartina pasikonsultuoti su daktaru..

„Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės

Kad ir imbieras yra labai naudingas organizmui, imbierą ar jo arbatą reikia naudoti unikaliai atsižvelgiant į konkretaus žmogaus fiziologiją. Imbieras turi labai aktyvių, šildančių medžiagų ir piktnaudžiauti jo kiekiu jokiu būdu negalima.

Dažnai rekomenduojama gerti imbiero arbatą, kad žmogus sušiltų, taip pat šąlant rankoms ar kojoms. Taip, imbieras šildo, bet apytiksliai 80% kinų priklauso „vėsiam“ žmonių tipui, todėl imbieras jiems tinka. Tačiau daugelis europiečių priklauso „karštam“ žmonių tipui ir imbiero vartojimas gali prilygti alyvos pylimui į ugnį, dėl to tai labai priklauso nuo jūsų fiziologijos ar jūs esate „vėsaus“ ar „karšto“ tipo žmogus.

„Vėsaus“ tipo žmonės dažniau jaučia šaltį ar sumažėjusį kraujospūdį ir dažnai net ir vasarą nesijaučia šiltai, o „karšto“ tipo žmonės dažniau junta karštį ar padidėjusį kraujospūdį ir jiems dažnai yra per šilta.

Jeigu „vėsaus“ tipo žmonėms, tradiciškai rekomenduojama imbiero norma yra du arbatiniai šaukšteliai, tai „karšto“ tipo žmonėms ji neturėtų viršyti vieno arbatinio šaukštelio. Nors kai kuriems iš karšto tipo žmonių, kurie yra labai jautrūs karščiui, gali ir vienas arbatinis šaukštelis būti per daug. Dėl to pirmam kartui, vertėtų apsiriboti tik puse arbatinio šaukštelio ir jeigu ši norma nepakenkė, galima bandyti ją truputį padidinti, kol rasite sau idealią normą.

Neigiamas imbiero poveikis, vartojant jį ant tuščio skrandžio

Vartojant imbierą ar jo arbatą ant tuščio skrandžio, galimos įvairiausios alerginės reakcijos ir to reikėtų vengti. Imbiere esantys aliejai yra aktyvios medžiagos ir vartojant jį ant tuščio skrandžio, galima taip sau pakenkti.

Imbiero paruošimas

Imbiero šaknų galima įsigyti, bet kurioje parduotuvėje. Kad paruošti imbierą vartojimui, pirmiausiai reikia nulupti jo žievę ir po to pvz. tarkos pagalba jį sutarkuoti. Taip pat galima, dalį nuluptos imbiero šaknies tiesiog susmulkinti peiliu, arba supjaustyti skridinėliais ir subadyti juos šakute.

Keletas imbiero arbatos receptų

Imbiero arbata, gan dažnai gaminama su citrina ir medumi, tačiau galimi ir įvairiausi kiti receptai. Dalis žmonių net jį valgo, ar deda kaip prieskonį į maistą, pvz. į salotas ar mišrainę.

Tradicinė imbiero arbata su citrina ir medumi

Imbiero arbata su citrina ir medumManoma, kad ši arbata turi gydomąjį ir prevencinį poveikį. Kadangi į šią arbatą įeina citrina, kuri didina atsparumą peršalimui ir dažnai įvairiose liaudiškos medicinos receptuose naudojamą medų.

Ingredientai:

  1. Imbieras – apie galimą vartoti kiekį aprašyta skyrelyje „Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės;
  2. Citrina – galima suspausti ir visą citriną, tada paprastai dedama daugiau šaukštų medaus, bet jeigu jums tai per rūgštu, galite jos dėti ir mažiau, ar iš viso panaudoti tik citrinos skridinėlį;
  3. Medus – 1-3 šaukštai;

Pirmiausiai įdedame paruoštą imbierą, tada įspaudžiame citriną ar įdedame citrinos skridinėlį. Po to užpilame karštu ar verdančiu vandeniu. Šiek tiek ataušus vandeniui, įdedame medaus. Tiesiog kuo vanduo bus karštesnis, tuo labiau mažės medaus gydomasis poveikis, kadangi labai karštas vanduo naikina meduje esančias gydomąsias medžiagas.

Imbiero arbata su žaliąja arbata

Žalioji arbata „suriša“ laisvuosius radikalus ir padeda organizmui virškinti maistą. Tačiau geriant šią arbatą nevalgius, ji pažeidžia skrandžio gleivinę. Todėl ją, kaip ir imbierą yra negerai vartoti ant tuščio skrandžio.

Keli imbiero arbatos receptai internete:

Panašūs straipsniai

Imbiero auginimas namuose

Imbiero auginimasImbierui nereikia daug saulės spindulių ir net sugalvojus panaudoti dalį jo šaknies, likusioji jos dalis galės augti ir toliau. Dėl to, šis augalas puikiai tinka būti auginamas namie. Be to, nereikia pamiršti jo gero skonio, kas papildomai motyvuoja jį auginti namie. Imbiero šaknys paprastai yra naudojamos gaminant arbatą, žolelių užpilus ar maisto gamyboje.

Šaltibarščiai

Pagaminti šaltibarščiaiŠiuo šiltu metų laiku, daugelį žmonių kamuoja karštis ir visi ieško kaip nuo jo pabėgti ar sumažinti jo efektą. Tai galima labai puikiai suderinti su tokiu žmogui maloniu dalyku, kaip maistas. Daugelis žmonių šiuo metų laiku valgo ledus. Tačiau, kad ir ledai atvėsina, bet taip pat prideda ir nemažai kalorijų. Nors ir teigiama, kad žmogaus organizmui įsisavinti šaltus ledus, taip pat reikia ir nemažai energijos, tačiau greičiausiai suvalgius jų daug, kas liečia kalorijų klausimą, vistiek labiau sau pakenksime.

Natūrali medicina

Gydymas žolelėmisTuriu jums pasiūlymą, tai ką mūsų visuomenė ir taip vadinami daktarai vadina "Netradicinė Medicina" - pervadinti visiems laikams į "Natūrali Medicina"! Ir tai labai svarbu!

Kadangi terminas "netradicinė medicina", žmonių sąmonę, pasąmonę ir psichologiją, veikia labai neigiamai, atstumiančiai, diskriminuojančiai ir mano manymu, tai buvo padaryta specialiai! Lyg tai būtų koks raupsuotasis, kurio siūloma vengti! Su tokiu pavadinimu, iš anksto žmogaus pasąmonėje formuojamas neigiamas natūralios medicinos įvaizdis! Kažkas ne natūralaus, ne tradicinio ir pan... Na jeigu "Didžioji farmacija" (vakaruose vadinama „Big Pharma“) yra jūsų biznis, tai jums žinoma aktualu juodinti savo konkurentus - "Natūralią mediciną", smegenis plauti dar ir medicinos studentams, kad jie tapę daktarais iš karto pasąmonės, psichologijos lygmenyje, būtų „zombiuoti“, nustatyti prieš natūralią mediciną ir tik daug patirties turintys daktarai, pripažįsta ir natūralią mediciną! Tai, mano manymu, buvo padaryta tam, kad lobtų „didžioji farmacija“, kad naujai iškepti daktarai, siūlytų būtent jų tabletes, visus tuos nuodus, kad iš to krautųsi turtus farmakologinės korporacijos!

Mokslas žengtelėjo septynmylį, revoliucinį žingsnį odontologijoje!

Pasirodo dantų protezavimas buvo jau žiloje senovėje ir dabartinės stomatologijos technologijas galima įvardinti kaip jau senai pasenusias, ką patvirtino ir visai nesenai Harwardo mokslininkų atrastas atradimas šioje srityje. Šį atradimą pakolkas eina įvardinti, kaip šio amžiaus patį didžiausią pasiekimą medicinoje ir net kaip šios eros revoliucinį stomatologijos pasiekimą. Tai visiškai nauja koncepcija, kuri greičiausiai pakeis visą stomatologiją, traumatologiją ir panašu, kad palies ir kitas medicinos sritis.

Įsivaizduokite apsilankymą pas dantistą, dėl danties puvimo, gedimo ar tiesiog skylės dantyje, kur neprireiks jokių šiuo metu praktikuojamų gan skaudžių, brangių ir sudėtingų gydymo metodikų, kaip pvz. šaknies kanalo taisymas ir t.t... Kur visą dantį atauginti eis tiesiog iš jo likučių ir nepreireiks jokių protezų, karūnėlių ar kitų implantų. Taip pat atkris poreikis už visus šiuos dalykus mokėti!

Kvantinė genetika - DNR perdavimas ЕМ bangomis

Jiang Kan ZhengAš užsiimu bio laukų valdymo problemomis jau 40 metų, teigė mažai vakaruose žinomas kinų mokslininkas Cjan Kiandžen, kuris atrado revoliucinį, bekontaktį DNR informacijos perdavimo metodą, perduodant šią informaciją per atstumą, iš vieno gyvo organizmo kitam, tiesiog elektromagnetinių (EM) bangų pagalba. Bet koks gyvas organizmas spinduliuoja elektromagnetines bangas, kurios neša biologinę ir genetinę informaciją, kurią galima perduoti kitam organizmui ir tokiu būdu jį įtakoti ar keisti. Tai gamtos dėsnis, kaip teigia mokslininkas. Mano įrenginys „Biotronas”, leidžia praktikoje panaudoti šį gamtos dėsnį, sustiprinant bio lauko poveikį šimtą ir net daugiau kartų...

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt