Imbiero arbata – norintiems sulieknėti

Imbiero šaknysImbiero arbata, tai vienas iš plačiai tolimuose rytuose paplitusių lieknėjimo būdų.

Tolimajame Tibete, imbieras yra priskiriamas prie karštų medžiagų, kurios sušildo, stimuliuoja kraujotaką ir pagreitina medžiagų apykaitą ir taip pat turi ir kitų gydomųjų savybių. O nuo medžiagų apykaitos (dar vadinamos metabolizmu) ir priklauso ar žmogus yra storas ar lieknas.

Greitesnė medžiagų apykaita greičiau sudegina riebalus, o lėtesnė tiesiog to nespėja ir žmogus storėja. Taip pat manoma, kad imbiero dėka, lėčiau sensta žmogaus oda.

Tradicinės medicinos nuomonė apie imbierą

Tradicinė medicina teigia, kad šis efektas pasiekiamas dėka imbiere esančių eterinių aliejų, kurie dėka savo aktyvių medžiagų, greitina medžiagų apykaitą.

Galimas žalingas poveikis

Planuodami vartoti imbierą, būtinai perskaitykite šį skyrelį. Taip pat jeigu turite problemų su per dideliu kraujospūdžiu ar hipertermija, prieš vartojant imbierą, patartina pasikonsultuoti su daktaru..

„Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės

Kad ir imbieras yra labai naudingas organizmui, imbierą ar jo arbatą reikia naudoti unikaliai atsižvelgiant į konkretaus žmogaus fiziologiją. Imbieras turi labai aktyvių, šildančių medžiagų ir piktnaudžiauti jo kiekiu jokiu būdu negalima.

Dažnai rekomenduojama gerti imbiero arbatą, kad žmogus sušiltų, taip pat šąlant rankoms ar kojoms. Taip, imbieras šildo, bet apytiksliai 80% kinų priklauso „vėsiam“ žmonių tipui, todėl imbieras jiems tinka. Tačiau daugelis europiečių priklauso „karštam“ žmonių tipui ir imbiero vartojimas gali prilygti alyvos pylimui į ugnį, dėl to tai labai priklauso nuo jūsų fiziologijos ar jūs esate „vėsaus“ ar „karšto“ tipo žmogus.

„Vėsaus“ tipo žmonės dažniau jaučia šaltį ar sumažėjusį kraujospūdį ir dažnai net ir vasarą nesijaučia šiltai, o „karšto“ tipo žmonės dažniau junta karštį ar padidėjusį kraujospūdį ir jiems dažnai yra per šilta.

Jeigu „vėsaus“ tipo žmonėms, tradiciškai rekomenduojama imbiero norma yra du arbatiniai šaukšteliai, tai „karšto“ tipo žmonėms ji neturėtų viršyti vieno arbatinio šaukštelio. Nors kai kuriems iš karšto tipo žmonių, kurie yra labai jautrūs karščiui, gali ir vienas arbatinis šaukštelis būti per daug. Dėl to pirmam kartui, vertėtų apsiriboti tik puse arbatinio šaukštelio ir jeigu ši norma nepakenkė, galima bandyti ją truputį padidinti, kol rasite sau idealią normą.

Neigiamas imbiero poveikis, vartojant jį ant tuščio skrandžio

Vartojant imbierą ar jo arbatą ant tuščio skrandžio, galimos įvairiausios alerginės reakcijos ir to reikėtų vengti. Imbiere esantys aliejai yra aktyvios medžiagos ir vartojant jį ant tuščio skrandžio, galima taip sau pakenkti.

Imbiero paruošimas

Imbiero šaknų galima įsigyti, bet kurioje parduotuvėje. Kad paruošti imbierą vartojimui, pirmiausiai reikia nulupti jo žievę ir po to pvz. tarkos pagalba jį sutarkuoti. Taip pat galima, dalį nuluptos imbiero šaknies tiesiog susmulkinti peiliu, arba supjaustyti skridinėliais ir subadyti juos šakute.

Keletas imbiero arbatos receptų

Imbiero arbata, gan dažnai gaminama su citrina ir medumi, tačiau galimi ir įvairiausi kiti receptai. Dalis žmonių net jį valgo, ar deda kaip prieskonį į maistą, pvz. į salotas ar mišrainę.

Tradicinė imbiero arbata su citrina ir medumi

Imbiero arbata su citrina ir medumManoma, kad ši arbata turi gydomąjį ir prevencinį poveikį. Kadangi į šią arbatą įeina citrina, kuri didina atsparumą peršalimui ir dažnai įvairiose liaudiškos medicinos receptuose naudojamą medų.

Ingredientai:

  1. Imbieras – apie galimą vartoti kiekį aprašyta skyrelyje „Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės;
  2. Citrina – galima suspausti ir visą citriną, tada paprastai dedama daugiau šaukštų medaus, bet jeigu jums tai per rūgštu, galite jos dėti ir mažiau, ar iš viso panaudoti tik citrinos skridinėlį;
  3. Medus – 1-3 šaukštai;

Pirmiausiai įdedame paruoštą imbierą, tada įspaudžiame citriną ar įdedame citrinos skridinėlį. Po to užpilame karštu ar verdančiu vandeniu. Šiek tiek ataušus vandeniui, įdedame medaus. Tiesiog kuo vanduo bus karštesnis, tuo labiau mažės medaus gydomasis poveikis, kadangi labai karštas vanduo naikina meduje esančias gydomąsias medžiagas.

Imbiero arbata su žaliąja arbata

Žalioji arbata „suriša“ laisvuosius radikalus ir padeda organizmui virškinti maistą. Tačiau geriant šią arbatą nevalgius, ji pažeidžia skrandžio gleivinę. Todėl ją, kaip ir imbierą yra negerai vartoti ant tuščio skrandžio.

Keli imbiero arbatos receptai internete:

Panašūs straipsniai

Imbiero auginimas namuose

Imbiero auginimasImbierui nereikia daug saulės spindulių ir net sugalvojus panaudoti dalį jo šaknies, likusioji jos dalis galės augti ir toliau. Dėl to, šis augalas puikiai tinka būti auginamas namie. Be to, nereikia pamiršti jo gero skonio, kas papildomai motyvuoja jį auginti namie. Imbiero šaknys paprastai yra naudojamos gaminant arbatą, žolelių užpilus ar maisto gamyboje.

Šaltibarščiai

Pagaminti šaltibarščiaiŠiuo šiltu metų laiku, daugelį žmonių kamuoja karštis ir visi ieško kaip nuo jo pabėgti ar sumažinti jo efektą. Tai galima labai puikiai suderinti su tokiu žmogui maloniu dalyku, kaip maistas. Daugelis žmonių šiuo metų laiku valgo ledus. Tačiau, kad ir ledai atvėsina, bet taip pat prideda ir nemažai kalorijų. Nors ir teigiama, kad žmogaus organizmui įsisavinti šaltus ledus, taip pat reikia ir nemažai energijos, tačiau greičiausiai suvalgius jų daug, kas liečia kalorijų klausimą, vistiek labiau sau pakenksime.

Dešimt patarimų nuo Šaolin vienuolio, kaip išlikti amžinai jaunu

Šaolin vienuolynasDaugelis žmonių teigia, kad sveikata yra pats brangiausias mūsų turtas. Tačiau ar daugelis iš mūsų gyvena pagal šią taisyklę? Vertėtų tai pradėti daryti nuo šiandien.

Tai vieno Šaolin (Shaolin) vienuolio, kovos menų meistro, patarimai, kaip išlikti sveikam ir jaunam kuo ilgiau:

Sveikata ir plastikinė tara

Ieškokite ženkliuko, nurodančio plastiko tipą, butelio apačiojeRenkantis maisto produktus ar gėrimus plastikinėse pakuotėse būtinai atkreipkite dėmesį į plastikinės taros dugną. Būtent čia randasi visa informacija apie plastiko tipą iš kurio ji yra pagaminta. Kai kurios plastiko rūsys yra ne itin pavojingos, o kitos iš jų gali daryti žalą jūsų sveikatai.

Ant plastikinių butelių visada būna informacija apie tai iš kokio plastiko tipo jie yra pagaminti. Ši informacija yra labai svarbi, nes bet koks plastikas išskiria skirtingo pavojingumo chemikalus į butelio turinį.

Sumuštiniai su česnakais ar cibuliais

ČesnakaiNiūriu rudens ar žiemos metu, ypač siaučiant ligoms ar esant vitaminų stygiui, labai naudinga valgyti cibulius ir česnakus. Tačiau, nedaugelis žmonių juos mėgsta valgyti vienus, kadangi vieni jie yra labai aitrūs ir dėl to juos žmones valgo retai. 

Dėl to, jaučiu pareigą pasiūlyti šį senovinį mūsų šeimos receptą. Mūsų šeimoje jis yra nuo seniai ir aš  sužinojau iš savo senelių, kurie nugyveno ilgus gyvenimo metus ir kuriems nedaug trūko iki šimto metų. Šiais sumuštiniais jie lepindavo visus šeimos narius, įskaitant ir vaikus. Ačiū jiems už tai! 

Man asmeniškai, tokie sumuštiniai yra ne vien kaip vaistas, bet ir aplamai labai skanūs. Kartais aš jų užsimanau ir ne dėl to, kad būna problemų su sveikata.

Nors ir sveikatos negalavimų atveju jie yra efektyvus ir natūralus vaistas nuo daugelio ligų, ypač jeigu sveikatos problemų kilmė yra bakterinė. Man jie padeda net skaudančio danties atveju. Nors bet koks sveikatos sutrikimas, paprastai skatina visos organizmo imuninės sistemos veiklos sutrikimus ir ją silpnina. Pvz. dėl vieno negalavimo, susilpnėjus imuninei sistemai, gali prasidėti ir kitos ligos.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt