DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Kaip išgyventi keliaujant po pasaulį

Dalis iš mūsų turi avantiūristo, o gal net ir pramuštgalvio gyslelę, aistrą pasinerti į keliones, galbūt patraukti piligrimų keliais ar tiesiog patirti nuotykių, sukaupti didelį unikalios patirties bagažą, pamatyti pasaulį, susipažinti su įvairių pasaulio šalių žonėmis, kultūra, papročiais, istorija, architektūra, kalbomis ir kitais dalykais. Tik susimasčius apie tai, daugeliui kyla panašus klausimas: kaip keliaujant aplinkui pasaulį išgyventi? Iš kur gauti pinigų? Ką aš valgysiu ar kur nakvosiu ir t.t...

Žemiau aprašyti būdai gali praversti ne vien trokštantiems keliauti, bet ir kitiems žmonėms, ypač gyvenantiems užsienyje.

Įvairūs būdai, kaip galima pragyventi keliaujant po pasaulį

Anglų kalbos pamokos – Ypač šalyse, kur anglų kalba nėra pagrindinė, dažnai būna nemaža anglų kalbos mokytojų paklausa. Jums tam gali net nereikėti sertifikato. Nors šis punktas buvo labiau skirtas tiems, kieno anglų kalba yra gimtoji. Tačiau mano manymu, jeigu žmogus labai gerai moka šią kalbą, tai gali irgi bandyti ją mokyti. Jeigu esate pakankamai stiprus tokiam darbui, apsilankykite Eslcafe.com ir išsiųskite keletą savo paraiškų į mokyklas, pvz. pietų Korėjoje, Japonijoje, Tailande ar kitose šalyse. Nustebsite kiek darbo pasiūlymų po to gausite. (Pačiam domintis darbais, pvz. Peru, teko matyti daug skelbimų, kur vietinės mokyklos, ne retai įvairiose provincijose, ieškojo anglų kalbos mokytojų. Tačiau jeigu kalbėti konkrečiai apie Peru ar aplamai apie lotynų Ameriką, kad susikalbėti su vietiniais žmonėmis, jums tenai verkiant prireiks ispanų kalbos.)

Timeshares“ pardavinėjimasTimeshare tai pakaitinis naudojimasis nuosavybe, galima sakyti nuoma, pvz. kurortinių namelių ir pan. Jeigu jūs esate gabus prekyboje, galite traukti į Graikiją, Tailandą, Meksiką, Karibų baseiną ar bet kokį kitą didesnį kurortą, kur galėsite prekiauti „timeshares“. Kurortai ieško pardavėjų, kurie yra susiję su konkrečiais jų klientais (pvz. iš tos pačios šalies), kad amerikiečiai pardavinėtų jų paslaugas amerikiečiams, italai italams, pvz. lietuviai lietuviams ir t.t... Galimybė šioje srityje užsidirbti yra nemaža.

Darbai kurortuose – Jeigu prekyba ne jūsų arkliukas, paprastai visuose pasaulio kurortuose gan noriai yra samdomi tenai atvykę užsieniečiai, pvz.: turizmo, prekybos, kavinių, restoranų, rekreacinės, pramogų ar kitose kurortinėse veiklos srityse.

Darbas nakvynės namuose (hostel) – Nakvynės namai irgi dažnai ieško naujų darbuotojų, kurie pageidauja dirbti po keletą valandų per dieną, pvz. registratūra, kambarių tvarkymas, valymas ar viską kartu, pvz. už nemokamą nakvynę. Tai visai neblogas būdas taupyti pinigus.

Darbas per internrtą (online freelance) – Jeigu domitės web svetainių dizainu, programavimu, iliustravimu, rašymu, marketingu, konsultavimu, legaliu darbu, inžinerija, bet kokiu administravimu ar kitomis sritimis, ypač jeigu jau turite atitinkamų įgūdžių ir patirties, visada galima pabandyti dirbti per internetą. Tada jums verta apsilankyti ir prisiregistruoti tokiuose web svetainėse, kaip pvz. Upwork.com ar Freelancer.com. Kaip ir yra daug ir kitų panašių web puslapių. Tai tam tikros sistemos per kurias įvairūs specialistai gali susirasti sau vienkartinius ar pastovius užsakovus, galbūt net darbdavius. Kaip ir per tokias sistemas galima kurtis savo reputaciją, pripažinimą, virtualias įmones, vesti atliktų darbų apskaitą, gauti atlygius už jūsų atliktą darbą, kas kiek sumažina galimos apgaulės šansus. Net jeigu jūsų sritis yra visiškai kita, vistiek rekomenduojama tenai apsilankyti, nes gali pavykti rasti ir įvairių kitų pasiūlymų.

Vaidinti užjūrio filmuose ir TV – Nuvykite į Mumbajų, atsistokite ant gatvės kampo, netoliese „Colaba“ miesto dalies ir po kurio laiko gali prie jūsų prieiti Bolywood'o agentas, siūlantis filmuotis kokiame nors jų filme. (Man vieną kartą taip teko suvaidinti vienoje indų TV dramoje! - daugiau, angl. k). Tokiu būdu jūs neuždirbsite milijonų, bet pakliūsite į didžiuosius ekranus! Kaip ir teko girdėti apie keletą žmonių, kurie tokiu būdu neblogai užsidirbo keliaudami po Keniją.

Darbinės atostogų vizos (working holiday visas) – Tokios šalys, kaip Australija, Naujoji Zelandija, Kanada, Prancūzija, Airija ar Singapūras, siūlo tokias darbines atostogų vizas svetimšaliams, kurie yra 18-30 metų amžiaus. Jeigu jūs pakliūnate į šią amžiaus kategoriją, tokia viza keliaujant po pasaulį ir bandant pragyventi, jums gali tapti pats geriausias pasirinkimas. Su šia viza paprastai yra leidžiama pasilikti metus laiko šalyje, o kai kuriais atvejais net įsidarbinti ir į bet kokias pageidaujamas pareigas. Tai labai geras variantas ir puikus būdas užsidirbti.

Vaisių rinkimas – Išeikite į lauką, pastverkite pintinę ir pradėkite rinkti vaisius. Tai yra gan dažnas keliautojų, kurie keliauja po Australiją pasirinkimas. Kaip atlygį, už surinktų vaisių kilogramus, galėsite pasirinkti: pinigus, nakvynę, maitinimą ar net visus šiuos dalykus vienu metu. (Kiek žinau, lietuviai dažnai ir Ispanijoje renka vaisius).

Kelionių blogai (dienoraščiai) – Nėra lengva daug užsidirbti iš kelionių dienoraščių vedimo ir į tai gali tekti įdėti daug daugiau darbo nei jūs įsivaizduojate. Bet jeigu jums vis tik norisi fiksuoti savo kelionių nuotykius ar įspūdžius, kaip ir kažkiek iš to apmažinti jūsų kelionių kaštus, tai šis variantas yra jums. Jeigu rimtai tuo susidomėjote, galbūt jums pravers šie bloginimo kursai: Superstar Blogging Course by Nomadic Matt.

Įvairūs kiti blogai – Vien dėl to, kad keliaujate, jūs neprivalote vesti savo kelionės blogo. Tačiau jeigu patyrėte kažką įdomaus, galima tai aprašyti savo dienoraštyje. Visada egzistuoja kažkokie šansai iš to užsidirbti, nesvarbu kas jus domina.

Partnerystės programos (affiliate marketingas) – Šiuo būdu užsidirbti yra įmanoma net esant nemažai konkurencijai. Paskyrus keletą mėnesių šio reikalo tyrinėjimui, galima atrasti savo nišą ir reikia tikėtis stabilias pajamas. Jeigu jūs daug nežinote apie partnerystės programas, galite apsilankyti Affilorama.com, kur rasite daug puikių ir nemokamų pamokų, kad su tuo susipažinti. Apie tai galima apsišviesti ir lietuviškai, apsilankius šiuose web puslapiuose: 15min.ltsiulodarba.com, seku.lt, uždarbis.lt.

Darbas per internetą (freelance)Prekių pardavinėjimas internetu – Radote kokių nors įdomių prekių, kuriomis jūsų manymu gali susidomėti ir kiti? O galbūt jūs pats gaminate savo rankų darbo kažkokius dirbinius, kuriuos norėtumėte pardavinėti? Galima susikurti elektroninę parduotuvę (e-shop) ar tiesiog prekiauti jomis per eBay ar panašias prekybos sistemas. Jūsų sėkmė priklausys nuo daugelio dalykų. Jums teks išmokti savo prekes pateikti būtent tiems žmonėms, kuriems jų reikia ir kurie jas pirktų (pvz. tikslinė rinka). Tačiau net keli pardavimai per savaitę, kartais gali padėti pajudėti iš mirties taško ir leisti toliau keliauti.

Day-Trading - Tai spekuliavimas vertybiniais popieriais, pvz. akcijomis, fondais, galbūt valiutomis, forex, auksu, nafta ir kitais dalykais... Tai ne kiekvienam ir tai gali būti velniškai rizikinga, net iki tokio lygio, kad žmogus gali prarasti ir visus į šį reikalą investuotus pinigus, kaip yra šansas ir panašiai daug išlošti. Tam žinoma reikalingas pradinis kapitalas, kurio jeigu kas, nebūtų gaila prarasti, taip pat pakankamai šalti nervai ir kantrybė, kad nepadaryti lemtinų klaidų, gerai apgalvota strategija, kad net ir kritiniais atvejais neprarasti visko ką turi (jo didenybė „diversifikavimas)... To eina išmokti, jeigu pradėti gilintis į investavimo ir spekuliavimo vertybiniais popieriais temas. Internete yra tikrai daug informacijos šiomis temomis net ir lietuviškai, kaip ir atitinkamų bendruomenių web puslapiai, pvz. Spekuliantai.lt. Tačiau teks išmokti dar ir atsirinkti informacijoje, nes kitiems tinkantys ir pasitvirtinę patarimai, uždarbiavimo būdai ar strategijos, gali jums visiškai netikti ar net kaip tik pakenkti. Kaip ir kai kurie asmenys gali specialiai skleisti klaidinančią informaciją, siekiant taip paveikus kitus žmones jais pasinaudoti.

Namų priežiūra išvykus šeimininkams (Housesitting) – Kas nenorėtų nemokamo apgyvendinimo? Nors už tai paprastai nepriimta mokėti pinigus. Nebent jūs vienu metu prižiūrėsite kelis namus, kol jų šeimininkai bus išvykę. Bet tai vis tiek yra puiki galimybė. Yra daug žmonių, kurie išvykus šeimininkams apsigyvendavo jų namuose, prižiūrėdavo namus, šeimininkų paliktus gyvūnus ir taip vis keisdami prižiūrimus namus, pereidami iš vienų namų vis į kitus, sugebėdavo net ne vienus metus iš eilės keliauti ir išvengti be jokių apgyvendinimo išlaidų. Tokių namų šeimininkai gali sugalvoti išvažiuoti, pvz. savaitei, mėnesiui, metams ir panašiems laikotarpiams. (Jess ir Dani iš GlobetrotterGirls.com, Pete ir Dalene iš HeckticTravels.com yra house-sitting ekspertai! Kaip ir dar galite pasidomėti ir Pet-Sitting" )

Darbas per atstumą – Kad galėtumėte pasinerti į keliones, kartais gali net neprireikti mesti savo dabartinio darbo. Neegzistuoja tokios taisyklės. Jeigu jūsų darbą įmanoma dirbti per atstumą, gali pakakti darbe šį klausimą aptarti su jūsų viršininku, kad tai taptų įmanoma. Nuvykus pvz. į Playa del Carmen, Meksika, galima sutikti daugybę užsieniečių, kurie būtent taip užsidirba savo pragyvenimui ir po to kur širdis geidžia tenai ir keliauja.

Šukuosenos ir plaukų kirpimas – Pasirinkite populiarius nakvynės namus (hostel), atsiklausę šeimininkų patalpinkite jūsų skelbimą, iškabą ar kitą reklamą, kad jūs tuo užsiimate ir imdami už tai protingą atlygį galite taip užsidirbti. Kartą teko sutikti vieną keliautoją Zagrebe, Kroatijoje, kuri tokiu būdu užsidirbdavo kažkur po 40$ per dieną, reklamuodama savas paslaugas per trejus nakvynės namus. Vieną mėnesį ji dirbdavo, kirpdavo plaukus ir darydavo šukuosenas, o sekantį vis keliaudavo. Visai neblogai.

Masažai – Lygiai ta pati situacija kaip ir su plaukų kirpimu ar šukuosenomis. Po ilgos klajonių po miestą dienos, daugelis gali susigundyti masažu.

Barai – Visame pasaulyje galima rasti daug barų. Juose yra nesunku įsidarbinti keliautojams, kurie sugeba dirbti tokį darbą. Barai kartu su nakvynės namais yra geriausias jūsų pasirinkimas.

Kavinės ir restoranai – Tas pats ir kas liečia kavines ar restoranus. Ypač jeigu tai populiari keliautojų vieta ar kryptis. Galima nakvynės namuose paklausti ar jie nežino kokių nors kavinių, kurios samdo keliautojus. Kartais prie tokių hostelių būna keliautojams skirtos parduotuvės, kuriose dažnai galima išvysti įvairių kavinių ar restoranų skelbimų, kur jie ieško pagalbininkų.

Web svetainių dizainas ir kūrimas – Sugebate kurti paprastus web puslapius, o galbūt net ir sudėtingus? Tada galima pradėti savo verslą ir ieškoti klientų internete, per gimines, draugus, pažįstamus ar kelionių metu susipažinus su įvairiais žmonėmis. Apsistojus kur nors Turkijoje, nakvynės namuose, kurie turi seną, „prieštvaninį“ ir labai negražų web puslapį, galima jiems pasiūlyti sukurti gražesnį web puslapį, pvz. už 50$. (Keliaujant po Siriją ir tuo pačiu metu dirbant per internetą, teko sulaukti daugybės pasiūlymų iš vietinių biudžetinių įstaigų, įvairių viešbučių, restoranų, turizmo ar pramogų verslo subjektų, kurie kartais būdavo pasiruošę sumokėti net iki 500$ už naujo web puslapio sukūrimą. Šį darbą laisvai galima dirbti keliaujant.)

Muzikinių instrumentų grojimo pamokos – Pianinas? Gitara? Fleita? Būgnai? O gal smuikas? Nesvarbu kokį muzikos instrumentą esate įvaldęs, pasaulyje visada atsiras žmonių, kurie irgi trokšta išmokti groti šiuo muzikiniu instrumentu. Paskelbkite apie tai vietiniuose interneto skelbimų puslapiuose ar pakabinkite skelbimus, pvz. žmonių susibūrimo vietose, prie akademinių įstaigų (mokyklų, universitetų ir pan.) ir taip gali pavykti surinkti net keletą mokinių klasių.

Įvairių kalbų pamokos – Anglų kalba yra ne vienintelė, kurią žmonės pasaulyje trokšta išmokti. Kalbate prancūziškai, ispaniškai, vokiškai, italų, rusų, lenkų, mandarinų, arabų ar kažkokiomis kitomis kalbomis? Galite pabandyti paieškoti šios kalbos mokytojo darbo konkrečioje vietovėje ar suburti savo mokinių klasę. Galima apie tai paskelbti prie universitetų, pvz. paliekant tenai savo skelbimus, populiarių laisvalaikio praleidimo vietų, kaip kavinių ir pan. (Drįsiu pastebėti, kad bendraujant internetu, kad ir socialiniuose tinkluose, pvz. facebook, per ilgą laiką teko sutikti daugybę žmonių iš viso pasaulio, net amerikiečių ar europiečių tarpe, kurie trokšta išmokti, pvz. rusų kalbą. Kaip ir teko sutikti kažkiek ir tokių užsieniečių, kurie domisi ir lietuvių kalba! Lietuvoje daugeliui tai ne problema ir tai labai geras šansas, jeigu jūsų konkrečios kalbos žinios yra pakankamai geros.)

Šokių pamokos – Kaip visada, pasiskelbkite apie tai, suraskite tam vietos, pvz. vietiniame visuomeniniame parke ir mokykite kitus žmones šokti. Nors galima sugalvoti ir dar geriau, susitarti su vietiniu baru ar kavine, kad galėtumėte jų patalpose vesti tokias pamokas, už ką dar konkretus baras ar kavinė gali jums net ir sumokėti, nes tai jiems irgi atneš daug papildomo pelno, kaip ir pritrauks daugiau lankytojų.

Jogos pamokos – Taip pat lygiai galima mokyti ir jogos, kaip ir kitų dalykų.

Darbas statybose – Jeigu jūs turite darbo statybose patirties ar sugebate apsimesti, kad jos turite, blogiausiu atveju galima dirbti tiesiog pagalbiniu, tai sritis, kurioje yra dažnai reikalingi laikini darbininkai. Geras variantas greitai užsidirbti šiek tiek pinigų.

Au Pair – Gali pasitaikyti įvairūs variantai, tačiau tokiu būdu jūs gausite nakvynę, maitinimą ir savaitinį apmokėjimą už vaikų priežiūrą. O laisvu nuo darbo metu galima pamatyti šalį.

Serfingo, buriavimo instruktorius – Jeigu jūs turite šioje srityje kažkiek įgūdžių ar gabumų, gal tai jūsų hobis, galima įsidarbinti instruktoriumi ir mokyti pradedančiuosius. Tam nebūtinai prireiks būti profesionalu, bet bent kažkiek geriau tai išmanyti, nei tie žmonės kurie iš viso to daryti niekada dar nebandė.

Divingo (nardymo) instruktorius – Turite sertifikatą? Jeigu taip, galima rasti daug darbo pasiūlymų visame pasaulyje, pvz.: Egipte, Meksikoje, Tailande, Australijoje, Havajuose ir t.t...

Kelionių palyda (tour escort) – Daug tarptautinių turizmo operatorių, ypač tokie kaip Indochina.com, siūlo komercines keliones aplink pasaulį ir samdo žmones, kurie dirbtų kaip kelionių palyda, kuri lydi turistų grupes. Uždarbis ne didelis ir paprastai tenka pasirašyti 1-2 metų kontraktą, bet tokiu būdu galima nemokamai keliauti po pasaulį ir tuo pačiu įgauti nemažai darbo patirties.

Savo meno kūrinių ir kitų gaminių pardavinėjimas vietinėse turgavietėse – Pasaulyje yra daugybė turgaviečių, kur atvykę svetimšaliai gali išsipirkti prekybos vietą ir pardavinėti savas prekes. Paprastai tai tokios turgavietės, kuriose apsiperka turistai. Egzistuoja nemažai žmonių, kurie tokiu būdu keliauja aplink pasaulį, pardavinėdami savo gamybos gaminius, meno kūrinius, drabužius, pvz. iš Indijos ar kitas prekes, kurių paklausa yra didelė.

Turizmo operatoriai Karibuose – Darbo kruiziniuose laivuose metu, mūsų laivui atplaukus į tokias vietas, kaip: St. Thomas ar St. Maarten ar Cozumel, pastebėjau, kad didžioji dalis tenai dirbančių turizmo operatorių buvo iš JAV, Kanados ar Europos. Į jų darbą įeina pasveikinti atvykusius keliautojus, kurie išlipa iš laivų, prižiūrėti tokių keliautojų grupes, kad niekas kažkur nenuklystų ir nepasiklystų, palydėti juos į jų autobusus ar laivelius. Jų atlyginimai yra neblogi ir tokiu būdu galima kurį laiką pagyventi gražiuose tropikų kurortuose.

Fotografija – Tie kas fotografijos srityje jaučiasi kaip žuvis vandenyje, gali bandyti pardavinėti savo kelionių nuotraukas. Tam galima įkurti savo elektroninę parduotuvę (e-shop) ir jas pardavinėti per internetą pačiam ar per tokius web puslapius, kaip pvz. SmugMug.com, kaip ir bandyti jas parduoti įvairiems kelionių žurnalams ar kitoms įmonėms, kurios renka atitinkamas kolekcijas.

Youtube – Jeigu jums norisi savo istoriją įamžinti vizualiai, kaip filmą ar trumpus video klipus, galima įkurti savo Youtube kanalą, jį monetizuoti ir tokiu būdu užsidirbti pinigų. Taip pat, panašių svetainių į youtube yra ir daugiau (pvz. vimeo, metacafe, veoh ir kt.), nors nesu tikras dėl jų monetizavimo. Tiesa, tai seksis daug geriau, jeigu šiam reikalui turite talentą ar bent aistrą, nes tam kad pritraukti žiūrovus teks į tai įdėti nemažai darbo. O šiais laikais youtube yra pakankamai griežti apribojimai, kad monetizuoti savo kanalą leidžiama tik jeigu esate labai populiarus, daug peržiūrų ir pan. Tik tiek, kad jeigu turite aistrą filmavimui ar neblogus video įrašų redagavimo įgūdžius ir tai aplamai patinka daryti, tai kodėl gi ne? Vis tik tai jūsų gyvenimo chronikos ir jeigu šie įrašai bus verti žiūrovų dėmesio, gali turėti neblogą šansą išpopuliarėti.

Kelionių aprašinėjimas – Jeigu jūs esate puikus rašytojas, galite aprašinėti savo keliones, kur lankėtės, ką įdomaus tenai patyrėte ir pan. ir po to šias savo istorijas publikuoti internete ar internetiniuose žurnaluose. Tai ne lengvas biznis, bet pavykus bent keletą jų publikuoti, galite pradėti kurti save, savo įvaizdį ir galbūt jūsų istorijos net taps labai paklausiomis. Tai dažnai siejasi su turizmo verslu. Nes turizmo agentūroms labai praverčia tokie straipsniai ar rašytojai. Jie privilioja turistus į konkrečias pasaulio vietas ir tuo pačiu joms klientus. Kaip ir pasiekus nemažą populiarumą, galima pradėti organizuoti ir savus turizmo turus, surinkinėjant konkretų pasaulio kraštą pageidaujančius aplankyti žmones į savas kelionių grupes ir pačiam kartu su jais keliauti.

Verslo, korporacijų pasaulis – Galbūt jūs norite gyventi už jūrų marių, bet tuo pačiu metu daryti ir karjerą, gauti didelį užmokestį? Niekas jums netrukdo įsidarbinti šiose srityse ar susirasti ilgalaikį darbą, bet kur pasaulyje. Kinijos ekonomika šiuo metu yra stipriai auganti, kas atveria daug naujų galimybių užsieniečiams, Singapūras ar Naujoji Zelandija, taip pat yra labai populiarūs, kaip ir kai kurios vidurio rytų šalys, kur daug žmonių dirba įvairiose kompanijose.

Darbas kruiziniuose laivuose – Tai yra gera galimybė neblogai užsidirbti, pamatyti pasaulį, įgauti daugiau patirties, daug naujų pažinčių, įskaitant ir kolegas ir klientus, turistus, kurie šiais laivais plaukioja. Nemažas sąrašas privalumų. Jeigu tuo susidomėjote, galite paieškoti šia tema eBook:How to Work on Cruise Ships”.

Darbas Jachtoje – Kartais už tai yra mokama, o kartais ir ne. Tačiau apsilankius DesperateSailors.com web puslapyje, jums gali būti velniškai sunku atsispirti tenai esamiems pasiūlymams, kur pvz. siūlomas darbas jachtoje, kuri pvz. planuoja plaukioti pora mėnesių Karibų ar Viduržemio jūroje, o galbūt net perplaukti ramųjį vandenyną!

Kelionių ar turizmo industrija – Darbas šioje srityje nebūtinai garantuos pastovias keliones, bet jeigu jums vis tik labiau patinka sėslesnis gyvenimo būdas, toks variantas gali būti idealus. Padorus atlyginimas, daug naujų pažinčių ir tuo pačiu galimybių. O dirbant atitinkamose pareigose, jums teks keliauti ir po pasaulį, kaip ir iš to dar ir užsidirbti, gaunant atlyginimą.

Anglų kalbos užrašų taisymas – Tai gali iš pirmo žvilgsnio pasirodyti kiek kvaila, tačiau egzistuoja tokių keliautojų, kurie iš to neblogai užsidirba. Jie keliauja po turistų lankytinas vietas, kavines, restoranus ir gauna užmokestį už anglų kalbos užrašų taisymą ant įvairių ženklų, reklamų, restoranų ar kavinių meniu, kurie yra skirti užsieniečiams. Vienas vaikinas Tailande imdavo po 10$ mokestį už vieną tokią korekciją ir į savaitę atlikdavo apytiksliai po 20 tokių pataisymų. Juk tai visai neblogas būdas iš to per mėnesį užsidirbti 800$, beveik nieko neveikiant. Egzistuoja net humoro web puslapis šia tema: Engrish.com, kur yra iš viso pasaulio surinkti tokie klaidingi užrašai anglų kalba.

Gatvės pasirodymai (Busking) – Kalba eina apie gatvės muzikantus ir įvairius kitus artistus. Ar jūs turite kurį nors iš šių talentų? O gal jūs nesate talentingas, bet norite tiesiog linksminti žmones, ypač jeigu jie į jūsų kepurę mėtys pinigėlius?Daugybė keliautojų, keliaudami po pasaulį groja gitaromis, žongliruoja, šoka ar dainuoja. Ne visur yra legalu tuo užsiiminėti ir prieš tai vertėtų pirmiausiai sužinoti ar konkrečioje vietoje tai yra leidžiama daryti ar ne.

Savanorystė – Daugumoje atvejų už tai nėra mokama, bet jūs taip galite patirti nepamirštamų akimirkų ir taip pat taupyti savo pinigus ant nakvynės ar maisto, kas yra beveik kaip atlygis! Tam kad savanoriauti jums nereikia išleidinėti daug pinigų ant globalių savanorystės operacijų, nes beveik visur egzistuoja vietinės savanorystės organizacijos, kurios jus gali priimti. Neblogas web puslapis šia tema: GrassrootsVolunteering.org.

Darbo birža (Work Exchange) – Apsilankykite puslapyje HelpX.net ir būkite pasiruošę ruoštis kelionei jau šiandieną. Jeigu jūs norite dirbti po kelias valandas į dieną, pvz. už nakvynę, maitinimą, retkarčiais ir už piniginį atlygį, čia galite rasti daug pasiūlymų. Taip pat yra ir WWOOF.org organizacija, kuri daugiau orientuota į ekologiškus ūkius, kaip ir egzistuoja net ir lietuviška jų atstovybė: WWOOF.lt.

Būkite kūrybingas(a)! - Vienas iš geriausių to pavyzdžių, buvo centrinėje Amerikoje sutikta viena keliautoja, kuri panaudodama labai paprastą pragyvenimo modelį, tuo metu jau keliavo 6 mėnesius iš eilės. Pagrinde ji keliavo tarp pliažinių miestų, iš vieno į kitą, kur susisiekdavo su vietiniais turizmo operatoriais (kurie paprastai siūlydavo nardymo turistines atrakcijas) ir susitarusi su jais, jiems viliodavo klientus, už ką gaudavo neblogus komisinius. Kiekvieną dieną ji sukiodavosi šalia viešbučių, nakvynės namų ir turistų mėgstamų vietų, kavinių, kur rekomenduodavo konkrečius turizmo operatorius. Jai tai sekėsi labai gerai. Tai gi, turėkite tai omenyje, darykite „smegenų šturmą“, kurkite savas idėjas ir nebijokite tapti kūrybingu!

Aš tikiuosi, kad šis sąrašas jums padėjo suvokti, kad užsidirbti pinigų ar pragyventi keliaujant, tikrai įmanoma, priešingai nei jūs galbūt manėte. Jeigu tai būtų neįmanoma, tai neitų sutikti pasaulyje tiek daug keliaujančių žmonių, kurie keliauja po mūsų visų planetą ir dar be to ir užsidirba ar pragyvena.

Žinoma, egzistuoja daug daugiau būdų užsidirbti keliaujant, nei vien čia išvardinti!

Apie originalaus straipsnio autorių

Wandering EarlTaip save pavadinęs „Wandering Earl” (klajojantis Erlas), užbaigęs studijas 1999m. gruodžio 25 d. išvažiavo į trijų mėnesių trukmės kelionę po pietų Aziją. Idėja buvo apkeliauti Tailandą, Kambodžą ir Vietnamą, po ko sugrįžti namo ir pradėti sporto agento karjerą. Jam patekus į Bankoką, viski pinigai, kuriuos jis tuo metu turėjo, buvo tik 1500 JAV dolerių, dėl ko jis apsistojo senuose, mediniuose ir po truputį griūvančiuose svečių namuose miesto centre, kur vienos paros kaina buvo tik 1 doleris ir nuo tada prasidėjo jo nuotykiai. Po to, praėjus šiems trims mėnesiams, jis taip ir ne grįžo namo ir jo ši kelionė jau tęsiasi daugiau kaip 16 metų! Per visą kelionės laiką, jis aplankė daugiau kaip 88 pasaulio šalis, 6 kontinentus, kur keliavo, dirbo, savanoriavo ir t.t... (daugiau angl. k.)

Trivia

Erlas, tai jo antrasis vardas, o pirmasis jo vardas yra Derek. Kiek jis minėjo, tiesiog "Wandering Derek" skambėjo ne kaip, tai jis nusprendė panaudoti tam savo antrąjį vardą Earl ir gavosi "Wandering Earl" arba klajojantis Erlas.

Epilogas

Straipsnyje yra paminėtos įvairios keliaujančio žmogaus patirtys, kur jis buvo, ką dirbo ar ką sutiko, kurias aprašiau lyg nuo pirmojo asmens, nuo savęs - nėra mano asmeninės. Aš tik išverčiau iš anglų kalbos jo straipsnį, kaip ir jį stipriai papildžiau savais patarimais ir mintimis. Kai kurias vietas teko visiškai perrašyti, kad jos labiau atitiktų Lietuvos gyventojų, kurie galvoja keliauti:  mentalitetą, supratimą, galimybes ar poreikius.

Kaip ir šioje lietuviškoje versijoje yra paminėti ne visi originaliame straipsnyje nurodyti web puslapiai, ypač jeigu apie konkrečias temas buvo rasti daug geresni lietuviški šaltiniai, ar labiau aktualios Lietuvos gyventojams internetinės nuorodos, kaip ir labiau suprantami mums terminai ar sąvokos. Nors angliškus terminus vis tiek verta žinoti. Juk keliausite greičiausiai už Lietuvos ribų ir jie gali vis tiek būti aktualūs, dėl ko svarbesni angliški terminai čia irgi buvo paminėti. Originaliame straipsnyje galite rasti labiau aktualių užsieniui internetinių nuorodų, kurios lietuviškoje versijoje nebuvo paminėtos iš viso, kas galbūt kai kuriais atvejais gali jums praversti.

Taip pat, originalus straipsnis buvo rašytas žmogaus, kurio anglų kalba greičiausiai yra gimtoji. O geras anglų kalbos žinojimas keliaujant, gali atverti daugelį durų, kaip ir prastas šios kalbos žinojimas, gali užverti daugelį iš jų. Anglų kalba turėtų būti jūsų asmeninis prioritetas, jeigu planuojate keliauti, bent kol tai yra kliūtis.

Šaltiniai ir susijusi informacija

Panašūs straipsniai

Kaip išsivaduoti iš depresijos

DepresijaDepresija, tai praradimo, netekties jausmas, kuris pasireiškia įvairiai ir dėl įvairių dalykų, kas ne retai po to gali baigtis ir visų gyvenimo svajonių ar siekių sugriuvimu, nutukimu, alkoholizmu, narkomanija ar net savižudybe.

Pasąmonės dėka, žmonės turi savotišką psichologinę apsaugą, nuo per daug didelių stresų ir įvykus jiems, jie užsidaro savyje, susikuria vaizduotėje savo išgalvotą pasaulį, iliuziją, kurią paverčia savo realybe, kurioje jie pradeda gyventi, nustodami iš viso beveik bendrauti su išoriniu ir realiu ar kiek realesniu pasauliu.

Natūrali medicina

Gydymas žolelėmisTuriu jums pasiūlymą, tai ką mūsų visuomenė ir taip vadinami daktarai vadina "Netradicinė Medicina" - pervadinti visiems laikams į "Natūrali Medicina"! Ir tai labai svarbu!

Kadangi terminas "netradicinė medicina", žmonių sąmonę, pasąmonę ir psichologiją, veikia labai neigiamai, atstumiančiai, diskriminuojančiai ir mano manymu, tai buvo padaryta specialiai! Lyg tai būtų koks raupsuotasis, kurio siūloma vengti! Su tokiu pavadinimu, iš anksto žmogaus pasąmonėje formuojamas neigiamas natūralios medicinos įvaizdis! Kažkas ne natūralaus, ne tradicinio ir pan... Na jeigu "Didžioji farmacija" (vakaruose vadinama „Big Pharma“) yra jūsų biznis, tai jums žinoma aktualu juodinti savo konkurentus - "Natūralią mediciną", smegenis plauti dar ir medicinos studentams, kad jie tapę daktarais iš karto pasąmonės, psichologijos lygmenyje, būtų „zombiuoti“, nustatyti prieš natūralią mediciną ir tik daug patirties turintys daktarai, pripažįsta ir natūralią mediciną! Tai, mano manymu, buvo padaryta tam, kad lobtų „didžioji farmacija“, kad naujai iškepti daktarai, siūlytų būtent jų tabletes, visus tuos nuodus, kad iš to krautųsi turtus farmakologinės korporacijos!

Kvantinė genetika - DNR perdavimas ЕМ bangomis

Jiang Kan ZhengAš užsiimu bio laukų valdymo problemomis jau 40 metų, teigė mažai vakaruose žinomas kinų mokslininkas Cjan Kiandžen, kuris atrado revoliucinį, bekontaktį DNR informacijos perdavimo metodą, perduodant šią informaciją per atstumą, iš vieno gyvo organizmo kitam, tiesiog elektromagnetinių (EM) bangų pagalba. Bet koks gyvas organizmas spinduliuoja elektromagnetines bangas, kurios neša biologinę ir genetinę informaciją, kurią galima perduoti kitam organizmui ir tokiu būdu jį įtakoti ar keisti. Tai gamtos dėsnis, kaip teigia mokslininkas. Mano įrenginys „Biotronas”, leidžia praktikoje panaudoti šį gamtos dėsnį, sustiprinant bio lauko poveikį šimtą ir net daugiau kartų...

Mano praregėjimo insultas

Džill Bolt TeilorŠi istorija įvyko 1996 m. gruodžio 10 d. su smegenų neuroanatomijos srities mokslininke, Harvardo universiteto absolvente, mokslų daktare, neuroanatome, Džill Bolt Teilor (Jill Bolte Taylor), kuriai tada buvo 37 metai ir kuri šio įvykio pasekoje, labai netikėtu būdu patyrė Nirvaną, dvasinį prabudimą, pamatė pasaulį tokį, kokį mažai kas yra regėję, kaip ir atrado vidinę ramybę!

Tą dieną, trūkus jos smegenyse kraujagyslei, ji patyrė insultą, kraujas išsiliejo į jos kairįjį smegenų pusrutulį, kuris kaip jau seniau esu minėjęs yra atsakingas už struktūrinį, detalų pasaulio suvokimą, matematiką, logiką ir panašius dalykus, kaip ir šio smegenų pusrutulio veikla, pasireiškia ir kaip pastoviai galvoje plepantis balsas, mūsų mintys, kurį paprastai žmonės siekiantys Nirvanos, stengiasi nutildyti.

Ar Mėnulis jau gyvenamas?

Struktūros mėnulyje - Fantazija1996 metais amerikietis daktaras Edvinas Raisa, vienas projekto “Apolonas” dalyvių, išleido savo knygą “Prarastas kosmosas”. Joje autorius tvirtina, jog tiek JAV, tiek buvusios TSRS sudarytos Mėnulio tyrinėjimo programos nuo septintojo dešimtmečio vidurio sustabdytos, nes Mėnulis jau turi savo šeimininkus, kurie žmonių invazijos nepageidauja.

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt