DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Mano praregėjimo insultas

Džill Bolt TeilorŠi istorija įvyko 1996 m. gruodžio 10 d. su smegenų neuroanatomijos srities mokslininke, Harvardo universiteto absolvente, mokslų daktare, neuroanatome, Džill Bolt Teilor (Jill Bolte Taylor), kuriai tada buvo 37 metai ir kuri šio įvykio pasekoje, labai netikėtu būdu patyrė Nirvaną, dvasinį prabudimą, pamatė pasaulį tokį, kokį mažai kas yra regėję, kaip ir atrado vidinę ramybę!

Tą dieną, trūkus jos smegenyse kraujagyslei, ji patyrė insultą, kraujas išsiliejo į jos kairįjį smegenų pusrutulį, kuris kaip jau seniau esu minėjęs yra atsakingas už struktūrinį, detalų pasaulio suvokimą, matematiką, logiką ir panašius dalykus, kaip ir šio smegenų pusrutulio veikla, pasireiškia ir kaip pastoviai galvoje plepantis balsas, mūsų mintys, kurį paprastai žmonės siekiantys Nirvanos, stengiasi nutildyti.

Jos patirto insulto metu, kairysis smegenų pusrutulis beveik visiškai atsijungė, bet ji neprarado sąmonės, po ko jai teko patirti nepaprastą patirtį, kurios pavydėtų daugelis iš ezoterikų ar žmonių užsiimančių pvz. meditacija ir pan. Kadangi ji būtent buvo neuroanatomė, šios srities mokslininkė, ji pakankamai gerai suprato, kas su ja vyksta ir labai gražiai ir aiškiai tai išdėstė savo prisiminimuose, o vėliau ir savo išleistoje knygoje.

Patirtis

Tą rytą, tik pabudus, aš pajutau pulsuojantį skausmą, už kairiosios akies. Žinoma, prieš tai aš niekada nebuvau patyrusi insulto ar kraujo išsiliejimo į smegenis ir savaime suprantama nesitikėjau, kad man nutiko pats blogiausias šiuo atveju dalykas. Aš tiesiog atsikėliau, nuėjau į kambarį, kuriame aš paprastai sportuoju, manydama, kad pasportavus prajudinsiu kūne kraują, kuris pasiduos ir į smegenis ir kad tai nėra blogas dalykas

* Greičiausiai jos, kaip mokslininko suvokimu, tai lyg vietoj kavos, padedantis „atsibusti“ faktorius. Sporto metu, suaktyvėjusi kraujotaka, tieks smegenims ir daugiau deguonies, padės greičiau „pabusti“ ir pan.

My Stroke of Insight - knyga apie šį įvykįAš užšokau ant savo kardio treniruoklio ir pradėjusi ant jo sportuoti, pažvelgiau į savo rankas, vietoj kurių išvydau lyg pirmykščius nagus, įsikibusius į rankenas... Aš pagalvojau: Tai labai keista! Pažvelgiau žemyn, į savo kūną, nustebusi pagalvojau: Oi! Aš atrodau labai keistai!

Ir tai atrodė taip, lyg mano sąmonė persikėlė nuo įprasto šios realybės suvokimo, kur aš buvau tiesiog žmogus ant treniruoklio, konkrečioje situacijoje, į kažkokią ezoterinę erdvę, kur aš stebėjau pati save, būdama šioje situacijoje.

Aš pažiūrėjau žemyn, į savo ranką ir pradėjau suvokti, kad man yra sunku nustatyti savo kūno ribas. Aš negaliu suprasti, kur aš prasidedu ir kur aš baigiuosi... Nes mano rankos atomai ir molekulės, buvo susimaišę su sienos atomais ir molekulėmis... Aš mačiau tik energiją! Energiją!

Aš pradėjau klausti savęs, kas su manim vyksta? Kas vyksta? Tuo metu mano kairiojo smegenų pusrutulio plepėjimas visiškai liovėsi. Lyg kažkas būtų paėmęs televizoriaus distancinį pultelį ir išjungęs garsą...

Absoliuti tyla! Iš pradžių mane šokiravo tai, kad aš atsidūriau nebyliame prote, bet taip pat aš pradėjau žavėtis mane supančios energijos nuostabumu ir kadangi aš negalėjau nustatyti savo kūno ribų, pasijutau didžiule ir viską apimančia. Pajutau vienybę su visa egzistuojančia energija ir tai buvo nuostabu!

Po to, mano kairysis smegenų pusrutulis išeina į eterį ir taria: Ei! Pas mus problema! Pas mus problema! Reikia kviestis pagalbos! Gerai... Gerai... Pas mus problema... Po ko aš atgal sugrįžau į sąmonę ir šią erdvę švelniai pavadinau „Lialia šalimi“. Bet tenai buvo gražu.

Įsivaizduokite, kas būtų, jeigu eitų pilnai atsijungti nuo kairiojo smegenų pusrutulio plepėjimo, kuris susieja mus su išoriniu pasauliu!

Ir taip, aš čia, šioje erdvėje ir visa įtampa susijusi su mano darbu dingo. Aš pajutau, kad mano kūnas tapo lengvesnis ir panašu, kad viskas, visi santykiai su išoriniu pasauliu, daugkartiniai stresai išnyko... Аš pajutau palaimą! Įsivaizduokite, kaip jūs pasijustumėte, praradę per visą jūsų gyvenimą, 37 metus, susikaupusį emocinį „nešulį“! Aš jutau euforiją ir ši euforija buvo nuostabi!

Po ko, Džill kairysis pusrutulis vėl išeina į eterį ir taria: Ei! Tu turi sukaupti dėmesį! Reikia kviestis pagalbos! - Aš turiu kviestis pagalbos... Aš turiu susikaupti... Ir taip, aš turiu iškviesti pagalbą, aš turiu paskambinti į darbą.

Aš negalėjau prisiminti darbo telefono numerio (past. ne keista, jeigu neveikia kairysis smegenų pusrutulis, kuris būtent ir operuoja tokiomis detalėmis, kaip pvz. skaičiai)... Aš prisiminiau, kad mano kabinete guli mano vizitinė kortelė ant kurios yra mano telefono numeris. Po ko aš nueinu į savo kabinetą, išsitraukiu 3 colių (7,62 cm.) storio vizitinių kortelių kaladę ir pažvelgiu į viršutinę kortelę... Kad ir aiškiai žinojau, kaip atrodo mano vizitinė kortelė, aš negalėjau pasakyti, ar tai mano vizitinė kortelė ar ne... Nes aš mačiau tik pikselius* ir pikselius! Vizitinės kortelės pikseliai, liejosi su fono pikseliais ir kartu su vizitinės kortelės simbolių pikseliais... Aš tiesiog negalėjau jų atskirti.

* Pikselis - vienas iš daugybės taškų ar vienos spalvos laukelių, kurie, kartu kaip dvimatė matrica, sudaro vaizdą arba visą ekrano turinį (Viki.). Kompiuterijoje, taip yra vadinamas vienas kompiuterio ekrano taškas, kuris nudažomas konkrečia spalva.

Aš laukiau to, ką aš vadinu „aiškumo banga“ ir tą momentą aš galėjau vėl susijungti su normalia realybe, po ko galėjau pasakyti, kad tai ne mano vizitinė kortelė... Ne mano vizitinė kortelė ir t.t... Aš užtrukau 45 minutes, kad peržiūrėti vieną colį (2,54 cm.) iš šios trijų colių krūvos... O tuo metu, visas 45 minutes, kraujo išsiliejimas į smegenis, kairįjį smegenų pusrutulį tęsėsi...

Aš neskiriu skaičių... Aš nežinau kaip naudotis telefonu... Tačiau tai vienintelis planas... Ir taip, aš imu telefoną ir dedu jį prieš save... Taip pat paimu ir savo vizitinę kortelę, ją irgi dedu prieš save... Aš lyginu taškus vizitinėje kortelėje ir taškus ant telefono ir tokiu būdu, galų gale, surenku visą numerį.

Auksaspalvis retriverisMano kolega pakelia telefono ragelį ir sako: Vooouu... Vooouu... Vooou... Vooou... Aš pagalvoju: O dieve! Jis skamba kaip Auksaspalvis retriveris (žr. paveikslėlį)... Aš jam atsakau, praskaidrėjus sąmonei: „Tai Džill, man reikalinga pagalba!“ - o man gaunasi tik: Vooouu... Vooouu... Vooou... Vooou... O dieve! Aš skambu kaip kaip Auksaspalvis retriveris... Aš nežinojau, kad negaliu kalbėti ir nesuprantu kalbos, kol nepabandžiau...

* (pagal Deividą Aiką): Įvyko tai, kad kairysis smegenų pusrutulis, po to kas su juo nutiko, nustojo dekoduoti vibracinę informaciją į žmogaus balsą ir vibracinę informaciją į šią realybę. Dėl to ji matė pikselius, kas greičiausiai yra sekantis realybės lygis, po šito.

Man atsibudus tą dieną vėliau, aš su didele nuostaba supratau, kad dar esu gyva. Kada aš pajutau, kad mano dvasia pasiduoda, aš atsisveikinau su savo gyvenimu. Mano protas tada buvo pakibusioje būsenoje, lyg tarp dviejų realybės lygių... Kadangi aš negalėjau nustatyti savo padėties erdvėje, aš pasijutau didžiule ir viską apimančia... Lyg tik išlaisvintas iš butelio džinas...Koks nuostabus ir puikus apibūdinimas!

Mano dvasia laisvai plaukė, lyg didžiulis banginis, per tylos, euforijos ir nirvanos jūrą... Aš pasiekiau Nirvaną! Aš pamenu, kaip pradėjau galvoti, kad daugiau niekada negalėsiu savo tokio didžiulio aš, patalpinti atgal į tokį mažą mano kūną! Aš suvokiau, kad aš dar vis gyva, aš dar vis gyva ir aš pasiekiau Nirvaną! Jeigu aš pasiekiau Nirvaną ir vis esu gyva, reiškiasi visi gyvieji gali pasiekti Nirvaną!

Ir aš išvydau pasaulio paveikslą, su tyrai nuostabiais, maloniais, užjaučiančiais, mylinčiais žmonėmis, kurie žino, kad gali papulti į šią erdvę bet kokiu metu. Kad jie gali specialiai pasitraukti į dešiniąją kairiojo smegenų pusrutulio pusę, atrasti ramybę. Ir po to aš supratau, kokia stulbinančia dovana gali tapti ši patirtis ir kokiu praregėjimu tai gali būti mūsų gyvenimuose ir tai motyvavo mano pasveikimą.

Kairysis ir dešinysis smegenų pusrutuliai ir už ką kuris yra atsakingasTai kas gi męs? Mes gyvybinė visatos jėga, su labiau išvystyta dešine ranka ir dvejais pažintiniais protais? Pas mus yra galimybė rinktis, akimirka po akimirkos, kuo ir kaip męs norime būti šiame pasaulyje.

Aš galiu persikelti į mano dešiniojo smegenų pusrutulio sąmonę, kur visatos pagalba męs ir aš esame gyvybine jėga, galia, sudaryta iš penkiasdešimt trilijonų gražių molekulių genijų, kurios sudaro mano formą, pasiekiant vienybę su viskuo kas egzistuoja.

Arba aš galiu pasirinkti mano kairiojo smegenų pusrutulio sąmonę, kur tampu vienetiniu individu, tvirtu kūnu, atskirtu nuo srauto, atskirtu nuo jūsų. Aš Džill Bolt Teilor, intelektualas ir neuroanatomas. Tokie esame męs, mano viduje.

Ką pasirinktumėte jūs? Ką jūs pasirinksite ir kada? Aš tikiu, kad kuo daugiau laiko mes praleisime mūsų dešiniame pusrutulyje, savo vidinėje taikos ir ramybės būsenoje, tuo daugiau harmonijos mes transliuosime į pasaulį ir tuo taikesnė bus mūsų planeta ir aš pagalvojau, kad šia idėja verta pasidalinti!

Šaltiniai ir susijusi informacija

Knygos

  • My Stroke of Insight: A Brain Scientist's Personal Journey - knyga (angl k. goodreads.com);
  • My Stroke of Insight: A Brain Scientist's Personal Journey - knyga (angl k. amazon.com);
  • My Stroke of Insight - audio knyga (angl k.);

Vertimas ir pastabos: Arvydas Grigonis

Panašūs straipsniai

Už ribos - Kaip atverti pasakiškas galias ar pojūčius

Šiandieną nusprendžiau, kad galbūt verta apžvelgti šį klausimą atskirai, atrakinti šią žmonių suvokimo dalį, vien tik tam, kad būtų žinių pilnumas, konkretizuota informacija, suvokimas ir apie tai. Tikrai žinau, kad šia tema domisi daug žmonių. Bet kadangi puoselėju kompleksinę dvasinę saviugdą, kosminio pašviesėjimo kelią, tai šią temą, kaip atskirą, nelaikiau svarbia. Nes dvasiškai tobulėjant ir evoliucionuojant, harmonijoje su visata, jūs vis tiek tai pereisite, jeigu to jūsų dvasinei misijai reikės ir kada to reikės, šios galios savaime jums atsivers ir būtent tokios, kokių jums reikia. Dėl to, šį klausimą gvildenti atskirai, man paprastai atrodo, kad nėra aktualu. Bet reikia padėti ir kairiapusrutuliniams mūsų artimiesiems, kuriems yra sunku suvokti visą paveikslą ir kuriems svarbu būtent konkrečios detalės.

Natūrali medicina

Gydymas žolelėmisTuriu jums pasiūlymą, tai ką mūsų visuomenė ir taip vadinami daktarai vadina "Netradicinė Medicina" - pervadinti visiems laikams į "Natūrali Medicina"! Ir tai labai svarbu!

Kadangi terminas "netradicinė medicina", žmonių sąmonę, pasąmonę ir psichologiją, veikia labai neigiamai, atstumiančiai, diskriminuojančiai ir mano manymu, tai buvo padaryta specialiai! Lyg tai būtų koks raupsuotasis, kurio siūloma vengti! Su tokiu pavadinimu, iš anksto žmogaus pasąmonėje formuojamas neigiamas natūralios medicinos įvaizdis! Kažkas ne natūralaus, ne tradicinio ir pan... Na jeigu "Didžioji farmacija" (vakaruose vadinama „Big Pharma“) yra jūsų biznis, tai jums žinoma aktualu juodinti savo konkurentus - "Natūralią mediciną", smegenis plauti dar ir medicinos studentams, kad jie tapę daktarais iš karto pasąmonės, psichologijos lygmenyje, būtų „zombiuoti“, nustatyti prieš natūralią mediciną ir tik daug patirties turintys daktarai, pripažįsta ir natūralią mediciną! Tai, mano manymu, buvo padaryta tam, kad lobtų „didžioji farmacija“, kad naujai iškepti daktarai, siūlytų būtent jų tabletes, visus tuos nuodus, kad iš to krautųsi turtus farmakologinės korporacijos!

Dvasinė Evoliucija - Dvasia, Kūnas ir Sąmonė

Kūnas, Sąmonė ir DvasiaYra trys pagrindiniai dvasinio tobulėjimo aspektai, dvasia, kūnas ir sąmonė, iš kurių susideda mūsų dvasinė evoliucija. Šią filosofiją, taip pat, puoselėja Indijoje išlikusi prieštvaninė medicina „Ajurveda“ (Sanskr. „Ajur“ – gyvenimas, „veda“ – žinios).

Kaip manoma, kiekvienas iš šių aspektų, turi individualias savo vibracijas, vibracijų dažnį, ką galima suprasti ir kaip pasiektą tobulėjimo lygmenį. Atvejais, kada šie aspektai yra skirtingai išlavinti, vibruoja labai skirtingais dažniais, tarp jų vyksta didelė vibracinė disharmonija, kurios pasekoje pas žmogų atsiranda įvairios ligos.

Ligų rūšys priklauso nuo konkrečios vibracinės disharmonijos. Pvz. vienu atveju, gal tai bus paprastos ligos ar infekcijos, o kitu atveju galbūt tai bus dvasiniai ar psichikos sutrikimai.

Kaip išsivaduoti iš depresijos

DepresijaDepresija, tai praradimo, netekties jausmas, kuris pasireiškia įvairiai ir dėl įvairių dalykų, kas ne retai po to gali baigtis ir visų gyvenimo svajonių ar siekių sugriuvimu, nutukimu, alkoholizmu, narkomanija ar net savižudybe.

Pasąmonės dėka, žmonės turi savotišką psichologinę apsaugą, nuo per daug didelių stresų ir įvykus jiems, jie užsidaro savyje, susikuria vaizduotėje savo išgalvotą pasaulį, iliuziją, kurią paverčia savo realybe, kurioje jie pradeda gyventi, nustodami iš viso beveik bendrauti su išoriniu ir realiu ar kiek realesniu pasauliu.

Mitybos tipų gidas

Mitybų tipai - kuo aukštesnis, tuo didesnė harmonija su visataMityba, tai fizinio kūno, kaip vieno iš šių trijų aspektų (fizinis kūnas, sąmonė ir dvasia), sudedamoji dalis, kaip ir fizinė veikla. Aukštesni mitybos lygiai yra pasiekiami tik darnioje harmonijoje su sąmone ir įsitikinimų sistema. Pvz. jeigu apstoti valgyti mėsą, o jūs tuo metu esate įsitikinęs, kad be mėsos neišgyvensite, tai tik sau pakenksite.

Tokie perėjimai, būtinai turi vykti harmoningai su sąmone, įsitikinimų sistema ir pirmiausiai pokyčiai prasideda nuo jos. Kuo aukštesnė mitybos forma, tuo aukštesnės bus fizinio kūno vibracijos, kaip ir persijungti ant pakankamai aukštų mitybos formų, reikalingos irgi, pakankamai aukštos vibracijos. Ne tai, kad bet kuris žmogus, iš gatvės, gali iš karto tapti, pvz. vegetaru, žaliavalgiu ar vaisiavalgiu...

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt