DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Skaniausios pasaulyje kiaušinienės

OmletasNuo žilos senovės, kiaušiniai yra viena iš pagrindinių mūsų maisto raciono sudedamųjų dalių. Maistingi ir naudingi, pagal amino rūgščių kiekį, jie net gali rungtyniauti su mėsa. Žmonės kiaušinius valgo nuo labai senų laikų, kai dar jie net nesiskaitė žmonėmis, o kaip manoma buvo nendartaliečiai ar australopitekai. Tai siekia net laikus, kada žmonės dar nemokėjo naudotis ugnimi, tačiau net tada, jie jau mėgo valgyti kiaušinius.

Su laiku, virtuvė tapo sudėtingesnė, tačiau kiaušiniai niekur nedingo. O šiuo metu, patiekalai iš kiaušinių yra daugelio tautų pasididžiavimas.

Mes surinkome geriausius patiekalus iš viso pasaulio, kuriuos galima priskirti prie kiaušinienių, nuo izraelietiškos „šakšukos“ iki norvegiško omleto.

Alkaniems, nerekomenduojame žiūrėti žemiau! :)

ŠakšukaShakshouka 

Šakšuka (org. Shakshouka) – tai patiekalas iš kiaušinių, kurie yra kepami kartu su supjaustytais pomidorais, aštriais pipirais, svogūnais ir įvairiais kitais prieskoniais. Tai yra kur kas daugiau nei kiaušinienė su pomidorais, tai visa Izraelio virtuvės kategorija, kurioje ji gaminama pačiais įvairiausiais variantais. Nežiūrint to, kad šakšuka buvo sugalvota šiaurinėje Afrikoje, tikro pripažinimo ji susilaukė judėjų žemėje. Tenai ji yra valgoma per pusryčius ar pietus, bet jokiu būdu ne per vakarienę. Tokios yra jų tradicijos, tačiau už Izraelio ribų, niekas jums jos nedraudžia valgyti, kad ir naktį. Šakšukos receptų yra įvairių, tačiau esminis principas išlieka tas pats, kiaušiniai kepami kartu su supjaustytais pomidorais ir pipirais.

Frittata

Frittata

Frittata – tai itališkas omletas, kuris yra gaminamas iš sūrio, daržovių, dešros ir mėsos. Paprastai frittata yra apkepama keptuvėje ir po to kepimas yra užbaigiamas orkaitėje. Neapolietišką frittatą dažnai kepa ir su makaronais. O tradicinė frittata yra gaminama iš daržinių porų su parmezano sūriu. Į frittatą paprastai yra nededami produktai turintys daug skysčių. Pavyzdžiui, jeigu į šį patiekalą jūs norite įdėti pomidorų, pirmiausiai teks juos supjaustyti, pašalinti jų sėklas ir sultis, po to juos teks palaikyti 15-30 minučių sausoje vietoje ir tik tada bus galima juos naudoti šiame patiekale. Šiais laikais, frittata yra gaminama specialioje keptuvėje, su dvejomis rankenėlėmis, kuri buvo sukurta specialiai šio patiekalo kepimui.

Šis patiekalas yra gaminamas ant lėtos ugnies. Suplaktų kiaušinių masė yra pilama į įkaitintą su aliejumi keptuvę, po ko dedamos kitos patiekalo sudedamosios dalys. Kada apatinis frittatos sluoksnis pradeda apkepti, keptuvę galima uždengti dangčiu ir po to kepti ant lėtos ugnies toliau arba orkaitėje, kol ji galutinai iškeps.

Pašot

Pašot

Pašot – tai tradicinis prancūziškas patiekalas iš sudaužytų kiaušinių, kurie yra verdami „pašot“ metodu – karštame vandenyje, be savo kiauto. Paprastai, į vandenį būna įmušamas kiaušinis ir verdamas arba įmušamas į polietileninį maišelį ir tada verdamas, irgi verdančiame vandenyje. Tokiu paruošimo būdu yra gaunamas minkštas trynys, su baltymų lapeliais. Svarbiausiai, kad kiaušiniai būtų kuo naujesni ir vanduo neturėtų labai stipriai virti.

Pašot būdu paruošti kiaušiniai, yra daugelio patiekalų pagrindas, pvz. tokių kaip kiaušiniai „Benedict“. Kai kurie kulinarai kiaušinius „pašot“ deda į sriubą ar buljoną. Šie kiaušiniai būna patiekiami ant skrudintos duonos, su keptais pomidorais ar dešrelėmis, pabarstyti tarkuotu sūriu.

OrsiniOrsini

Ne paprastas ir daugiau paruošimo reikalaujantis receptas. Tryniai atskiriami nuo baltymų ir paliekami kiaušinių kiautuose. Patys baltymai tada išplakami ir užkepami orkaitėje, po ko į tenai pridedamas ir trynys su aliejumi. Orsini yra populiarus itališkos virtuvės užkandis, patiekiamas kartu su sūriu ar daržovėmis.

KokotKokot

Kiaušiniai „Kokot“ - yra kepami formelėse, kartu su kitais priedais, pvz. mėsa, jautiena, daržovės, grybai. Pirmiausiai yra sudedami priedai, o po to ant viršaus mušamas kiaušinis. Tada „Kokot“ yra dedamas į orkaitę ir kepamas arba garinamas ant garų.

Norvegiškas omletasNorvegiškas omletas

Nuo paprasto omleto recepto, norvegiškas receptas skiriasi tuo, kad jame naudojasi sūdyta žuvis ir apkepti kiaušiniai su svogūnais. Šis patiekalas yra ant tiek populiarus Skandinavijoje, kad reti pusryčiai būna be jo.

Tortilla De PatatasTortilla de Patatas

Tortilla de patatas, ispaniškas omletas, ispaniška tortilija, bulvių omletas. Yra labai daug įvairių šio labai populiaraus ispaniško patiekalo variantų. Viena iš legendų pasakoja, kad šio recepto autorius buvo generolas Tomás de Zumalacárregui, kuris Bilbao tvirtovės apgulties metu ir išrado šį patiekalą, kaip paprastą, maistingą ir greitai paruošiamą patiekalą, kurio pagalba išsprendė tuo metu kilusias problemas su maisto tiekimu armijoje. Pagal kitą šaltinį, šį patiekalą pirmą kartą pagamino nežinoma namų šeimininkė, kuriuose aukščiau minėtas generolas apsistojo, kad pernakvoti. Moteris buvo labai neturtinga ir be kiaušinių, bulvių ir svogūnų, ji neturėjo jokio kito maisto. Teko improvizuoti, kuo generolas buvo patenkintas, po ko jis šį receptą perdavė savo armijos virėjams.

Huevos rancherosHuevos rancheros

Huevos rancheros (tariama „uevos rančeros“) - išvertus reiškia „kiaušiniai kaimietiškai“. Tai yra meksikietiška kiaušinienė, su nacionaliniu koloritu, raudonaisiais pipirais, pupelėmis ir aštriu „čili“ padažu. Valgoma ji būna su neraugintos tešlos duona „Tortilija“.

TamagoyakiTamagoyaki

Japoniškas omletas „Tamagoyaki“, yra nacionalinis tekančios saulės šalies pasididžiavimas. Jis gaminamas įmušant kiaušinius ir po to visą kiaušinienės turinį maišant, į kur taip pat būna įdedama cukraus, sojos* padažo, druskos ir įvairių kitų priedų. Mišinys, kepimo metu būna keletą kartų apverčiamas. Japonijoje tokie omletai yra dažnai naudojami kaip bandelių įdaras.

Šaltiniai

Panašūs straipsniai

Pasaulis - Kaip gyvena japonai

JaponijaJaponija yra keista šalis, kurioje super šiuolaikinės technologijos yra persipynę su daug amžių senumo tradicijomis. Japonų kultūra yra visai nepanaši į mūsų. Dėl to, daugelis jų tradicijų gali mums pasirodyti keistos.

  1. Patys didžiausi keiksmažodžiai japoniškai prilygsta mūsų "durnius" ar "idiotas" žodžiams. Įžeidimo laipsnis priklauso nuo intonacijos ir to kaip garsiai tai sakoma.
  2. Japonų kalboje, vienu metu naudojasi trys rašybos būdai: Kandži (heroglifų raštas) - Hiragana (japoniškų žodžių skiemenimis užrašymo sistema), Katakana (sistema, kurios pagalba rašomi skolinti žodžiai). Pabandykite tame susigaudyti!

Žirnių košė

Žirnių košėVisada labai mėgau žirnių sriubą ar košę, o kadangi pats jau beveik metus laiko nevalgau mėsos ir žuvies, nusprendžiau aprašyti šiek tiek vegetariškų maisto patiekalų, kurie gali būti skanūs ir ne vien vegetarams.  Žinoma niekas netrukdo jums į šią košę įsidėti mėsos.

Imbiero auginimas namuose

Imbiero auginimasImbierui nereikia daug saulės spindulių ir net sugalvojus panaudoti dalį jo šaknies, likusioji jos dalis galės augti ir toliau. Dėl to, šis augalas puikiai tinka būti auginamas namie. Be to, nereikia pamiršti jo gero skonio, kas papildomai motyvuoja jį auginti namie. Imbiero šaknys paprastai yra naudojamos gaminant arbatą, žolelių užpilus ar maisto gamyboje.

Sveikata ir plastikinė tara

Ieškokite ženkliuko, nurodančio plastiko tipą, butelio apačiojeRenkantis maisto produktus ar gėrimus plastikinėse pakuotėse būtinai atkreipkite dėmesį į plastikinės taros dugną. Būtent čia randasi visa informacija apie plastiko tipą iš kurio ji yra pagaminta. Kai kurios plastiko rūsys yra ne itin pavojingos, o kitos iš jų gali daryti žalą jūsų sveikatai.

Ant plastikinių butelių visada būna informacija apie tai iš kokio plastiko tipo jie yra pagaminti. Ši informacija yra labai svarbi, nes bet koks plastikas išskiria skirtingo pavojingumo chemikalus į butelio turinį.

Pasaulio problemos – Taika ir Energija

Jeigu ne žmonės, kurie trokšta svetimų turtų, gamtinių išteklių ar kitų resursų, bei primesti kitiems savo taisykles ar tvarką, nesvarbu kokią, tai pasaulyje viešpatautų taika. Ko visiems ir linkiu!

Daugelis šiandieninių karų, vyksta dėl energijos, įvairiose jos formose. Tai paprastai yra įvairūs gamtiniai ištekliai, kurių didelė dalis yra dar ir energetiniai gamtos ištekliai, iš kurių galima gauti energiją. Kaip pvz. nafta, dujos ar anglis. Pvz. Kinija, dar ir šiandieną degina labai daug anglies ir stipriai teršia mūsų planetos ekologiją.

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt