Sumuštiniai su riestainėliais

Sumuštiniai su riestainėliais

Šiandieną aprašysiu kiek nestandartinį sumuštinių receptą, su riestainėliais (liaudiškai vadinamomis barankomis). Vieną vėlyvų vakarą labai užsimaniau valgyti, tačiau namie nebuvo duonos, o į parduotuvę eiti buvo jau per vėlu. Kadangi namie neturėjau duonos, o taip norėjosi valgyti, kilo idėja, vietoj duonos panaudoti riestainėlius ir taip atradau šį receptą.

Sumuštinių su riestainėliais, skonis buvo kiek savotiškas, bet visai patiko. Po kurio laiko, kad ir turėjau duonos ir vėl užsimaniau jų pasigaminti, nes pasiilgau šio skonio. Tikiuosi, kad šie sumuštiniai patiks ir jums.

Ko reikia šiems sumuštiniams:

Pirmoje eilėje aišku reikia riestainėlių, dar vadinamų barankomis. Geriausiai tam tinka švieži ir minkšti riestainėliai!

Be abejo dešros, geriausiai servelatas. 

Na ir aišku margarino arba sviesto. 

Gaminimas

  1. Perpjauname riestainėlius pusiau, iš vieno riestainėlio gausis 2 sumuštiniai;
  2. Užtepame ant jų margarino arba sviesto;
  3. Uždedame po vieną dešros skritinėlį ant kiekvieno sumuštinio.

O toliau pagal pageidavimus, galima dadėti prieskonių, pipirų ar žalumynų, pvz. agurkų ir t.t...

Skanaus!

Panašūs straipsniai

Šaltibarščiai

Pagaminti šaltibarščiaiŠiuo šiltu metų laiku, daugelį žmonių kamuoja karštis ir visi ieško kaip nuo jo pabėgti ar sumažinti jo efektą. Tai galima labai puikiai suderinti su tokiu žmogui maloniu dalyku, kaip maistas. Daugelis žmonių šiuo metų laiku valgo ledus. Tačiau, kad ir ledai atvėsina, bet taip pat prideda ir nemažai kalorijų. Nors ir teigiama, kad žmogaus organizmui įsisavinti šaltus ledus, taip pat reikia ir nemažai energijos, tačiau greičiausiai suvalgius jų daug, kas liečia kalorijų klausimą, vistiek labiau sau pakenksime.

Pievagrybių omletas

Pievagrybių omletas

Šiandieną, pateiksiu omleto su pievagrybiais receptą. Grybai yra labai sveikas produktas, duodantis organizmui trūkstamas maistines medžiagas, tame tarpe fosforą. Taipogi jų privalumas yra ir tame, kad jie gali pakeisti mėsą. Kas reiškia, kad šiame pasaulyje, bus nužudyta mažiau gyvūnų. Pievagrybiai kainuoja palyginus nedaug ir yra pigesni už pvz. dešrelės, apie kurias daugelis pasakytų, kad ten beveik nėra mėsos. Tiesa, grybus organizmas virškina pakankamai ilgai, tai gan sotus maistas.

Skaniausios pasaulyje kiaušinienės

OmletasNuo žilos senovės, kiaušiniai yra viena iš pagrindinių mūsų maisto raciono sudedamųjų dalių. Maistingi ir naudingi, pagal amino rūgščių kiekį, jie net gali rungtyniauti su mėsa. Žmonės kiaušinius valgo nuo labai senų laikų, kai dar jie net nesiskaitė žmonėmis, o kaip manoma buvo nendartaliečiai ar australopitekai. Tai siekia net laikus, kada žmonės dar nemokėjo naudotis ugnimi, tačiau net tada, jie jau mėgo valgyti kiaušinius.

Su laiku, virtuvė tapo sudėtingesnė, tačiau kiaušiniai niekur nedingo. O šiuo metu, patiekalai iš kiaušinių yra daugelio tautų pasididžiavimas.

Mes surinkome geriausius patiekalus iš viso pasaulio, kuriuos galima priskirti prie kiaušinienių, nuo izraelietiškos „šakšukos“ iki norvegiško omleto.

Alkaniems, nerekomenduojame žiūrėti žemiau! :)

Žirnių košė

Žirnių košėVisada labai mėgau žirnių sriubą ar košę, o kadangi pats jau beveik metus laiko nevalgau mėsos ir žuvies, nusprendžiau aprašyti šiek tiek vegetariškų maisto patiekalų, kurie gali būti skanūs ir ne vien vegetarams.  Žinoma niekas netrukdo jums į šią košę įsidėti mėsos.

Paprasti miltiniai blynai

Miltiniai blynaiŠis receptas nėra niekuo ypatingas ir aprašo paprastų miltinių blynų gamybą. Šiuos blynus, greičiausiai  jums ne kartą gamino namiškiai.

(C) 2007-2016 www.zulus.lt

Hey.lt