DĖMESIO! Šiuo metu ši svetainė yra perkeliama į www.pasaulekura.lt. Jeigu kažkokio seniau čia buvusio turinio nepavyko rasti, greičiausiai jis bus jau naujame puslapyje.

Sveikata ir plastikinė tara

Ieškokite ženkliuko, nurodančio plastiko tipą, butelio apačiojeRenkantis maisto produktus ar gėrimus plastikinėse pakuotėse būtinai atkreipkite dėmesį į plastikinės taros dugną. Būtent čia randasi visa informacija apie plastiko tipą iš kurio ji yra pagaminta. Kai kurios plastiko rūsys yra ne itin pavojingos, o kitos iš jų gali daryti žalą jūsų sveikatai.

Ant plastikinių butelių visada būna informacija apie tai iš kokio plastiko tipo jie yra pagaminti. Ši informacija yra labai svarbi, nes bet koks plastikas išskiria skirtingo pavojingumo chemikalus į butelio turinį.

 

Bet kuris plastikinis butelis ar kita plastikinė tara bus pažymėta vienu iš šių ženklų:

Plastiko tipai

1. PET, PETE arba PETP

Tai PET'ai arba vienkartiniai buteliai. Jie gali išskirti sunkius metalus ir chemines medžiagas, kurios veikia žmogaus organizmo hormoninį balansą.

PET – daugiausiai pasaulyje naudojamas plastiko tipas. Svarbu žinoti, kad jis yra skirtas VIENKARTINIAM naudojimui. Jeigu į tokį butelį pilsite savo vandenį, tai pasiruoškite tam, kad į jūsų organizmą gali pakliūti kai kurie šarminiai elementai ir per daug didelis kiekis bakterijų, kurios dievina PETus. Polietileno tereftalatas taip pat išskiria kancerogenus.

2. HDP arba HDPE

Plastikas, kuris beveik neišskiria jokių chemikalų. Specialistai rekomenduoja, jeigu įmanoma, pirkti vandenį būtent tokiuose buteliuose. Juose laikomas vanduo bus pats sveikiausias. Tai standus plastikas, kuris dažniausiai yra naudojamas pieno saugojimui, žaislams, valymo priemonėms ar gaminant pakuotes. Jis yra saugiausias iš plastikų ir kas liečia ekologiją, yra lengvai perdirbamas. Daugiau informacijos.

 

3. PVC, V ar 3V

Iš šios medžiagos pagaminti daiktai išskiria mažiausiai dvi pavojingas chemines medžiagas iš kurių abi daro neigiamą įtaką jūsų hormoniniam balansui.

PVC yra minkštas ir lankstus plastikas, kuris paprastai yra naudojamas kaip tara augaliniam aliejui ar žaislų gamyboje. Iš jo yra gaminamos lizdinės plokštelės (angl. blister packs), kurios yra naudojamos supakuoti pačioms įvairiausioms prekėms (pvz. vaistams). Jis taip pat yra naudojamas kompiuterio laidų izoliavimui, plastikinių vamzdžių ir santechnikos detalių gamybai. PVC yra gan atsparus tiesioginiams saulės spinduliams ir orui. Todėl iš jo dažnai yra gaminami dar ir langų rėmai, pavėsinės, iškeliamos lovos ar vandens žarnos. Tačiau, ekspertai rekomenduoja susilaikyti nuo jo pirkimo, jeigu galite rasti geresnę alternatyvą. Daugiau apie žalą organizmui (angl. k.).

4. LDPE

Šis plastikas yra naudojamas gaminant plastikinius butelius ar pakuotes. Jis neišskiria cheminių medžiagų į vandenį, kuris jame saugojamas. Tačiau jis yra nepavojingas tik tuo atveju, jeigu tai tara su vandeniu. Maisto prekių parduotuvėje geriau vengti pakuočių iš jo, nes galite suvalgyti ne vien tai ką nusipirkote, bet ir pakankamai pavojingus jūsų širdžiai chemikalus. Daugiau informacijos (angl. k.).

5. PP

Šis plastikas būna baltos ar pusiau permatomos spalvos. Naudojamas kaip sirupų, jogurtų ir įvairių kitų produktų įpakavimas. Polipropilenas yra kietas ir lengvas. Jis taip pat yra termiškai atsparus. Jį įkaitinus, jis neišsilydo. Jis neblogai tarnauja kaip izoliuojanti medžiaga nuo drėgmės, riebalų ar cheminių medžiagų. Santykinai saugus.

Propilenas taip pat dažnai yra naudojamas vienkartinių vystyklų, kibirų, plastikinių butelių kamštelių, margarino, jogurtų, bulvių traškučių pakuočių, šiaudelių, pakavimo juostų ar virvių gamybai.

6. PS

PS arba Polistirenas (sen. Polistirolas) yra dažnai naudojamas kavos puodelių ir greito maisto pakuočių gamybai. Tačiau jį šildant jis išskiria pavojingus cheminius junginius, kancerogenus. Polistirenas – tai nebrangi, lengva ir pakankamai tvirta plastiko rūšis, kuri deja visiškai netinkama saugoti karštam maistui ar gėrimams.

7. PC arba plastikas be specialių ženklų

Tai pats pavojingiausias plastiko tipas. Iš jo yra gaminami buteliai vandeniui ir maisto pakuotės.

Polikarbonato taroje saugoti vandenį ar maistą yra kategoriškai nerekomenduotina. Jis išskiria gerai žinomą medžiagą „Bisfenolį A“ (aka BPA), kuri naikina jūsų endokrininę sistemą, slopina „estrogenų“ gamybą. Ši kategorija apjungia visus polikarbonato (PC) ir „kitus“ plastikus (pvz. acrylic, abs), kuriems nėra patvirtintų perdirbimo ar antrinio naudojimo protokolų.

Reziume

Prieš perkant bet kokį produktą plastikinėje pakuotėje, gerai pagalvokite ir išsiaiškinkite ar ji tikrai yra saugi. Bet kuriuo atveju, stiklas ar nerūdijantis plienas bus saugesnis.

Paveiksliukas, kur viskas išdėstyta trumpai:

Plastiko tipai trumpai

Šaltiniai

Vertimas

Panašūs straipsniai

Išgyvenimas mieste karo metu

Išgyvenimas mieste karo metuŽmogaus, išgyvenusio karo metu mieste, patarimai, kaip apsaugoti save tokioje nepaprastoje situacijoje, o esant galimybėms, pasiruošti ir apsirūpinti reikalingais daiktais, žiniomis ar įgūdžiais?

Jam teko visa tai išgyventi pačiam 1992 m. vykusio Bosnijos karo metu. Jis ir kaip jis pavadino, jo klanas, išgyveno metus laiko mieste, kuriame gyveno 60000 gyventojų.

Vėliau jis pats tapo taip vadinamu „survivalistu“ (nuo angliško žodžio – „survival“ - išgyvenimas).

Hormonai

HormonaiPirmas dalykas, kuris man pakliuvo į akiratį, buvo hormonai. Kadangi domėdamasis nutukimo priežastimis supratau, kad tai yra vienaip ar kitaip susiję su hormonais. Vienas dalykas, tai hormonai kuriuos mes gauname iš išorės, iš maisto. Kitas dalykas, savi hormonai, kur dėl įvairių priežasčių, gali vykti tam tikrų jūsų organizmo organų veiklos sutrikimai ir sutrikti kažkokių hormonų gamyba.

Mūsų pačių hormonai

Skydliaukė atsako už du pagrindinius hormonus, kurie kontroliuoja žmogaus medžiagų apykaitą (metabolizmą). Tai organas, kuris yra atsakingas už šių dviejų hormonų gamybą ir iš esmės ar jūs storas ar ne, fiziologiškai priklauso nuo jos darbo. Dar kitaip tariant, ar jūs storas ar ne, priklauso nuo medžiagų apykaitos, tačiau skydliaukės gaminami hormonai ją kontroliuoja. Šio organo darbas yra nebūtinai sutrikęs, kada ji gamina nepakankamai kažkokio hormono. Gali būti ir tokia situacija, kad tiesiog organizmas negauna pakankamai medžiagų iš ko jį gaminti.

Išgyvenimo mokykla - Kaip rasti vandens dykumoje

VanduoŠiandieną, vakarų žiniasklaidoje, paskaičius straipsnį apie prancūzų porą, kuri žuvo dykumoje, nes savo vandenį atidavė savo vaikui... Susimasčiau... Juk sovietmečiu tai žinojo kiekvienas vaikas, kaip išgyventi dykumoje. Tiksliau, kaip joje pasigaminti vandens.

Buvo knygelės vaikams, kuriose buvo to mokoma. Tas mane paskatino parašyti šį straipsnį. Galbūt tai net kam nors išgelbės gyvybę!

Dešimt patarimų nuo Šaolin vienuolio, kaip išlikti amžinai jaunu

Šaolin vienuolynasDaugelis žmonių teigia, kad sveikata yra pats brangiausias mūsų turtas. Tačiau ar daugelis iš mūsų gyvena pagal šią taisyklę? Vertėtų tai pradėti daryti nuo šiandien.

Tai vieno Šaolin (Shaolin) vienuolio, kovos menų meistro, patarimai, kaip išlikti sveikam ir jaunam kuo ilgiau:

Pasaulio problemos – Taika ir Energija

Jeigu ne žmonės, kurie trokšta svetimų turtų, gamtinių išteklių ar kitų resursų, bei primesti kitiems savo taisykles ar tvarką, nesvarbu kokią, tai pasaulyje viešpatautų taika. Ko visiems ir linkiu!

Daugelis šiandieninių karų, vyksta dėl energijos, įvairiose jos formose. Tai paprastai yra įvairūs gamtiniai ištekliai, kurių didelė dalis yra dar ir energetiniai gamtos ištekliai, iš kurių galima gauti energiją. Kaip pvz. nafta, dujos ar anglis. Pvz. Kinija, dar ir šiandieną degina labai daug anglies ir stipriai teršia mūsų planetos ekologiją.

(C) 2007-2016 zulus.lt | Pasaulekura.lt

Hey.lt